11 وسیله ضروری در باشگاه

تجهیزات ضروری در باشگاه
امتیاز دهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر شما یک ورزشکار حرفه ای هستید قطعا با تجهیزات آشنا هستید، اما ممکن است برای شاگردان و مراجعین شما استفاده از دستگاه های جدید ترسناک باشد. استفاده از بروزترین ابزارهای تمرینی و وزنه های سنگین باعث می شود که شما پیشرفت زیادی در تمرینات خود داشته باشید. استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیچیده و حرفه ای که معمولا برای المپیک استفاده می شوند میتواند ورزشکارن مبتدی و تازه کار را بترساند.

همچنین اگر باشگاه شما تجهیزات ساده ای دارد که فقط توسط افراد کم تجربه و یا افراد مسن استفاده می شود باعث می شود که بسیاری از افراد به راحتی باشگاه دیگری را انتخاب کنند که توسط تجهیزات به روز تجهیز شده است. برای اینکه افراد بیشتری به باشگاه مراجعه کنند باید مجموعه از تجهیزات را داشته باشید که همه افراد با تمام سنین و شرایط بدنی را جذب کرده و آن ها  را در باشگاه نگه دارد. تجهیزاتی که در لیست زیر نامبرده شده اند برای افراد مبتدی ، ورزشکاران جوان و ورزشکاران حرفه ای مناسب است.

اگر می خواهید که بهترین تجهیزات را تهیه کنید اول از هرچیز باید هدف های احتمالی را مشخص کنید. برای مثال یک نفر ممکن است با هدف کاهش وزن و حفظ سلامتی و ظاهر در باشگاه ثبت نام کند پس این هدف به این معنی است که شخص بیشتر قصد دارد از وسایل قلبی عروقی استفاده کند. بعضی دیگر که سن بالاتری دارند ممکن است روی تمریناتی تمرکز کنند که بیشتر به حفظ توده عضلانی و سلامت قلب کمک می کند. این افراد نیز ترجیح می دهند که از دستگاهی استفاده کنند که فشار کمتری به مفاصل وارد کند.

پس برای اینکه مطمئن شوید که همه افراد از تمرین در باشگاه شما راضی باشند اما نیاز به صرف هزینه های گزاف برای تجهیزات بدنسازی نباشد 11 وسیله ای که در زیر نام برده شده اند را برای باشگاه خود تهیه کنید:

 1. نیمکت تمرین
 2. ست دمبل
 3. تردمیل
 4. دوچرخه ثابت
 5. ست میله هالتر
 6. دستگاه پارویی(رویینگ)
 7. تردمیل با برخورد کم
 8. الپتیکال
 9. کش های مقاومتی و تجهیزات تعادلی
 10. کتل بل
 11. تی آر ایکس(TRX)

 

نیمکت مدرج بدنسازی

نیمکت تمرین مدرج

نیمکت تمرین یک وسیله پایه اما چند کاره است که باید در هر باشگاهی موجود باشد که قطعا برای افراد مبتدی نیز مورد نیاز است. نیمکت تمرین یک وسیله متغیر است که معمولا برای اجرای تمرینات با وزنه یا نشست و برخواست ها استفاده می شود و این امکان را به شما می دهد که قسمت پشتی را تغییر دهید به این صورت که نیمکت را تخت کرده یا به پشتی آن شیب اضافه کنید. نیمکت های بسیاری در بازار وجود دارد اما شما باید به دنبال نیمکتی بگردید که کار با آن راحت بوده و تغییر زاویه آن آسان باشد. یک باشگاه تمرین شخصی حداقل به دو عدد از این نیمکت ها نیاز دارد.

 

ست و رک دمبل در باشگاه

ست دمبل

همینطور یکی از ضروری ترین تجهیزات برای مبتدی ها، ورزشکاران جوان و ورزشکاران قدیمی دمبل است. برای تهیه ست دمبل برای باشگاه باید به این مساله دقت شود که از وزن های سبک تا وزن سنگین تهیه شود که همه اشخاص بتوانند تمرین متناسب با هدف ورزشی خود را با دمبل اجرا کنند.

این روزها دمبل ها در انواع مختلفی از نظر سایز، شکل، رنگ و مواد اولیه از جمله پلاستیک فشرده و فلز تولید می شوند، پس شما قدرت انتخاب بالایی در انتخاب دمبل های خود دارید. بنابراین یک ست کامل از دمبل به همراه یک مقر نگهداری یا رّک دمبل تهیه کرده و در زمان و مکان خود صرفه جویی کنید.

 

خرید تردمیل خانگی و باشگاهی

تردمیل

برای تازه واردهایی که قصد دارند وزن کم کنند تردمیل یک انتخاب مناسب است. یک باشگاه کامل باید تردمیلی داشته باشد که بتوان شیب و سرعت آن را تغییر داد و همینطور بتوان ضربان قلب را لحظه به لحظه در هنگام تمرین تحت نظر داشت. اگر میتوانید از پس آن بربیایید یک تردمیل بزرگ و با استاندارد های باشگاهی تهیه کنید و البته همیشه آن را بررسی کنید تا از ایجاد خرابی در تردمیل خود جلوگیری کنید. تردمیل برای بسیاری از ورزشکاران مشتاق تجهیزات باشگاهی خیلی مهم است و این افراد ممکن است که وسایل دیگری را برای اجرای تمرینات قلبی عروقی انتخاب کنند که همزمان بتوانند تمرینات قدرت را نیز انجام دهند.

دوچرخه باشگاهی در چربی سوزی

دوچرخه ثابت

یکی دیگر از انوع دیگر تمرینات قلبی عروقی استفاده از دوچرخه های ثابت است که در کنار تردمیل برای تقویت استقامت سیستم قلب و عروق قرار می گیرد. یکی از ویژگی های خوب در دوچرخه ها ثابت این است که با کمترین برخورد و درگیری در تمرین ضربان قلب را بالا میبرد. اگر به عنوان یک نمونه پیشرفته تر نسبت به تردمیل به دوچرخه ثابت نگاه کنیم، ورزشکاران جوان تر ترجیح می دهند که از این وسیله استفاده کنند.

 

ست هالتر و صفحه رگنا

ست هالتر

ورزشکاران جوانتر ترجیح می دهند که بیشتر بر روی تمرینات قدرتی سنگین تمرکز کنند و فقط به فکر تمرینات ساده کاهش وزن نیستند. هدف آنها رشد بدن به کمک تمرینات با وزنه است. ست هالتر قسمت های مختلفی دارد که شامل میله هالتر، رک اسکات، رک نیمکت پرس و صفحاتی که میتوان آنها را به میله اضافه کرد یا از میله برداشت یا یک ست قابل تنظیم که به راحتی میتوان از آن استفاده کرد و همینطور یک رک برای نگهداری این وسیله ها. همینطور این وسایل برای تازه واردهایی که تازه میخواهند تمرینات قدرتی را شروع کنند هم بسیار مناسب است و حتی کسانی که مدتهاست تمرین میکنند و قصد دارند تراکم استخوانی خود را افزایش داده بسیار کاربردی است.

 

فروش دستگاه رویینگ

دستگاه روئینگ(پارویی)

ورزشکاران با دستگاه پارویی میتوانند یک تمرین را برای کل بدن انجام دهند. همینطور یک وسیله عالی برای اجرای تمرینات هوازی که برعکس تردمیل و دوچرخه ثابت که تمرکز آن ها بر پایین تنه است ، دستگاه پارویی از سر تا نوک انگشتان پا را درگیر می کند که برای تقویت پاها، عضلات مرکزی و عضلات بالا تنه بسیار مناسب است. به علاوه کمک می کند که حجم زیادی از کالری های بدن بسوزد. البته این وسیله یک دستگاه اجرای تمرینات قلبی عروقی با درگیری کم است. دستگاه پارویی در باشگاه یکی از ابزار های تمرینی ضروری می باشد. این وسیله می تواند مقاومت کمی را ایجاد کند و برای افرادی که از آسیب رنج می برند بسیار مناسب است.برای افرادی قدیمی تر و سنین بالاتر این دستگاه نیز بسیار مناسب است زیرا نیاز نیست حتما با شدت بالا تمرینات آن را اجرا کنند.

تردمیل با برخورد کم

این نوع تردمیل بیشتر برای افرادی قدیمی است که به باشگاه مراجعه می کنند. به عنوان یک باشگاه دار، همه این را میدانند که تردمیل ها هرچه بیشتر کار میکنند خیلی سفت تر شده و ثابت شده است که میتواند برای زانو آسیب زا باشد. این نوع تردمیل به صورتی طراحی شده اند که فشار را از روی مفاصل برداشته و از آسیب جلوگیری کنند.

 

الپتیکال ارزان

الپتیکال

الپتیکال ها به طور طبیعی آسیب زا نیستند و این بدان معنا است که از مفاصل زانو، کمر و مچ ها محافظت می شود. این وسیله برای باشگاه ضروری است زیرا بسیاری از افراد باتجربه هستند که ترجیح می دهند از وسایلی که به مفاصل آن ها آسیب میزنند دوری کنند. استفاده از الپتیکال، دستگاه پله ثابت یا دوچرخه های ثابت استاندارد و دستگاه پارویی به شما کمک میکنند که بدون اعمال فشار بر روی مفاصل خود تمرین کنید. این وسایل برای کسانی که انواع مشکلات پایین تنه مثل آرتروز دارند بسیار مناسب است.

 

تجهیزات تعادلی و کش های مقاومتی

هرچند که این وسایل شاید بسیار ضروری نباشد اما بسیاری از ورزشکاران از جمله ورزشکاران مبتدی، ورزشکاران جوان و حتی افراد باتجربه نیز با استفاده از این قبیل وسایل در تمرینات روزانه خود لذت میبرند. کش های مقاومتی تجهیزات ارزان قیمتی هستند که بسیار در دسترس هستند و کمک میکنند تا تمرینات قدرتی را به راحتی اجرا کنید.

کش های مقاومتی با کمترین میزان درگیری برای افزایش قدرت بسیار موثر هستند. تجهیزات که در پایین نامبرده خواهند شد وسایلی هستند که برای کنترل بدن و بهبود تعادل استفاده می شوند که آسانی حرکات را افزایش داده و در مقابل ریسک سقوط در هنگام بعضی حرکات را نیز کاهش می دهد.

ثابت شده است که هرباشگاهی که این وسایل را داشته باشد مراجعه کننده بیشتری داشته و رضایت بیشتری از مراجعه کنندگان خود دریافت میکند.

این وسایل شامل موارد زیر هستند:

کش های مقاومتی ارزان

کتل بل

کتل بل یکی از وسایلی است که به تازگی بین ورزشکاران محبوب شده است و البته برخلاف شکل ظاهری ساده بسیار کاربردی است و طیف وسیعی از تمرینات را شامل می شود. ماهیت اصلی تمرینات کتل بل تمرینات پرتابی است که میتوان با ترکیب آن با تمرینات قدرتی و استقامتی نتایج خوبی را دریافت کرد. کتل بل ها در انواع مختلفی و در وزن های مختلف تولید شده اند که تمام سنین بر اساس هدف تمرینی خود میتوانند از آن استفاده کنند. همینطور با مواد اولیه مختلفی مثل انواع فلزی و انواع پلاستیکی نیز تولید می شوند.

 

کتل بل چیست

تی آر ایکس(TRX)

تی آر ایکس وسیله است که اولین بار توسط نیروی دریایی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. با این وسیله میتوان حدود 300 تمرین متفاوت را تنها با وزن بدن اجرا کرد که از تمرینات ساده برای تازه کاران تا تمرینات حرفه ای برای ورزشکاران جوان را نیز شامل می شود. تی آر ایکس میتواند یکی از وسایل ضروری برای باشگاه های ورزشی باشد که پاسخ اهداف تمرینی برای تمامی ورزشکاران با هر سطح تمرینی و هر هدف تمرینی را نیز میدهد.

تاثیر تی ار ایکس در عضله سازی

بهترین کاری که میتوانید برای باشگاه خود انجام دهید این است که مراجعه کنندگان خود را مدنظر قرار داده که از چه گروه های سنی و با چه شرایطی سنی مراجعه میکنند. بر اساس این تحقیقات، تجهیزات مناسب برای باشگاه خود را تهیه کنید تا هم پول خود را ذخیره کرده و هم براساس افرادی که به مرور زمان به باشگاه شما می پیوندند تجهیزات دیگر را برای باشگاه خود تهیه کنید. فروشگاه تجهیزات ورزشی رگنا با ارائه مشاوره رایگان در زمینه تجهیز باشگاه های ورزشی شما در ابعاد متفاوت و بالاترین کیفیت به همراه پایین تر قیمت ها آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم