مقایسه کراسفیت با بدنسازی

تفاوت کراسفیت و بدنسازی
5/5 - (5 امتیاز)

کدام یک برای شما بهتر هستند؟ آپشن های زیادی برای افرادی که می خواهند زندگی سالمی داشته باشند وجود دارد و همینطور دنیای بدنسازی هر روز در حال تغییر است. برنامه های بدنسازی برای رفع نیاز همه افراد مرتب به روز می شود، همچنین تکنیک هایی وارد می شوند که برای زندگی روزانه بهتر می باشد. در بعضی از مواقع شما باید انتخاب کنید که چه نوع رژیمی را می خواهید دنبال کنید. برای انتخاب نوع صحیح باید تفاوت بین انواع آن را بدانید.

شما ممکن است درباره کراسفیت از دوستان خود و یا بعضی از  افراد در باشگاه محله خود شنیده باشید که نوعی از تمرینات جدید می باشد که با بدنسازی مقایسه می شود. بیاید همه چیز را درباره این دو بدانیم تا بدانیم کدام یک متناسب شما است.

کراسفیت چیست؟

تمرینات کراسفیت متناسب برای افرادی است که علاقه مند حرکات شدید در تمرینانتشان هستند. تمرینات با شدت بالا  که بدون توجه به سایز و شکل بدن برای همه افراد مناسب است. این به معنی تقویت عضلات و شکل دهی عضلات می باشد. برخی از افراد از کراسفیت به عنوان “ورزش تناسب اندام” یاد می کنند. کراسفیت به جای یک جنبه خاص ورزشی، عادت های روزمزه را تغییر می دهد تا همه قسمت های بدن شما کار کنند. در اصل هدف نهایی ساخت شرایط بدنی است که فرد بتواند در همه شرایط مقاومت کند. یک تمرین کاملا مناسب که برای همه سازگار است.

بنابراین افراد تازه کار هم می توانند تمرینات کراسفیت را بدون تمرینات قبلی شروع کنند. آنها می توانند که نیازهای روزانه بدن را در بهترین حالتی که می توانند دنبال کنند و با تقویت عضلات، با تمرینات شدیدتر ادامه بدهند.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه کراسفیت، تشویق به تمرینات گروهی می باشد. باشگاه هایی که این ورزش را پیشنهاد می دهند یک ارتباط اجتماعی قوی دارند که افرادی که تناسب اندام ندارند را مورد الهام قراد می دهند. در آخر تمرین ممکن است  به دلیل احساس حمایت در خواست تمرینات بیشتری داشته باشید.

 

کراس فیت چیست؟

 

بدنسازی چیست؟

کراسفیت ممکن است که یک روش تمرینی جدیدی باشد، اما بدنسازی از حوالی 1800 میلادی در بین مردم رایج بوده است و این دو مورد کاملا متفاوت هستند. هدف اصلی بدنسازی افزایش حجم عضلانی می باشد. این برنامه همچنین شامل تمرینات مقاومتی با شدت بالا می باشد، اما یک عضله خاص را تحت تاثیر قرار می دهد. مردان و زنانی که می خواهند عضلاتشان منفجر شود باید این نوع تمرینات را انتخاب کنند. با اینکه تمرینات بدنسازی بیش از 100سال است که وجود دارد، اما مردم با حضور آرنولد شوارتزنیگر در سینمای هالیوود به این ورزش توجه کردند. این تمرینات بدن شما را همانند مجسمه خواهد کرد و شما می توانید عضله ای که مایل هستید را بیشتر تحت فشار قرار دهید. اگر می خواهید عضلات شکم خود را تقویت کنید، دقیقا روی همان عضله تمرکز می کنید. اگر بازوهای شما باید بزرگتر شوند، برنامه معمولا بازو های شما را تحت فشار قرار می دهد. این برنامه قدرت شما را افزایش می دهد اما اکثر مردم این تمرینات را برای زیبایی انجام می دهند.

بدنسازی و کراسفیت

تفاوت بین بدنسازی و کراسفیت در چیست؟

تعدادی از تفاوت های کلیدی بین کراسفیت و بدنسازی وجود دارد که در این مقاله توسط فروشگاه ورزشی رگنا شما تعداد کم اما مهم ترین تفاوت ها را بررسی خواهیم کرد.

دامنه حرکت

یکی از جنبه های مهم در اجرای حرکات در کراسفیت این است که شما باید دامنه حرکات در بازگشت را به طور کامل انجام بدهید. نمی توانید حرکات را میانبر و نیمه کاره انجام بدهید.

بدنسازی حرکات را تغییر می دهند تا مناطق مختلف را هدف قرار دهند. آنها می توانند با پایان دادن به یک ست با انجام نیم تکرار ها پمپ خون در عضلات را اضافه کنند. آنها می توانند با انجام پشت سر هم و تکرار حرکات همان فشاری را به عضلات وارد کنند که انجام حرکات با دامنه کامل به عضلات وارد می کند. اما انجام دامنه کامل حرکات بهترین قسمت کراسفیت می باشد.

روش تمرین

افراد همه جزئیات تمرینات کراسفیت را به محض شروع تمرینات یاد میگیرند. آنها درباره حرکاتی که در آن به کل بدن احتیاج است یاد میگیرند و تعدادی از تجهیزات  مانند رویینگ، ایربایک ، دارحلقه، کیسه اسکات بلغاری در ترکیبی از تمرینات برای یک تجربه خوب وجود دارد.برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب از اکثر عضلات در یک جلسه تمرینی استفاده می شود.

بدنسازان وارد باشگاه که می شوند می دانند که در آن روز قرار است بر روی کدام گروه عضلات تمرکز کنند. انواع مختلفی از حرکات و وزنه برداری ها برای هدف قرار دادن یک نقطه خاص وجود دارد. بدنسازان می توانند با تغییر وضعیت خود و تغییر جایگاه پاهایشان نقطه ای که به عضله فشار وراد می شود را تغییر دهند.

یک جنبه هیجان انگیز دیگر زمان استراحت برای هر دو نوع تمرین می باشد. بعد از یک ست تکرار  آنها به عضلات و بدن خود اجازه می دهند تا بعد از یک مدت فشار، بهبود یابد. در حالی که، در کراسفیت شما زمان زیادی را برای استراحت بین تمرینات صرف نمی کنید تا زمانی که تمرینتان تمام شود. همین مسئله یکی از دلایل افراد برای روی آوردن به یک تمرین ابتکاری با شدت بالا است.

تعریف بدنسازی

رژیم غذایی

برای برنامه ورزشی برای دستیابی به نتایچ مطلوب نیاز به تغذیه مناسب دارد. افرادی که تمرینات کراسفیت انجام می دهند باید مقدار زیادی سوخت مصرف کنند زیرا این یک تمرین روزانه است. ممکن است که بعضی از روز ها تمرین نکنید اما بعضی از افراد به تمرین کردن اعتیاد پیدا می کنند و هر روز به باشگاه می روند. کراسفیت کاران علاوه بر برنامه غذایی منظم مقادیری پروتئین از شیک های پروتئینی دریافت می کنند.

بدنسازان تمام وقت خود را در باشگاه نمی گذرانند. آنها ممکن تمرینات خود را  بسته به هدفشان به سه یا چهار بار در هفته محدود کنند. بنابراین رژیم غذایی آنها باید به دقت اندازه گیری شود. آنها باید برروی موادغذایی تمرکز کنند که که رشد عضله را تحریک کنند، مانند پروتئین وی که هضم آن آسان است.

قلب و عروق

برای انجام تمرینات کراس فیت استقامت قلبی و عروقی بالایی مورد نیاز تا ورزشکار بتواند تمرینات روزانه خود را انجام بدهد، که در کراسفیت بعد از گذشت چند روز از تمرینات میتوان این استقامت را بدست آورد.

اما بدنسازی استقامت قلبی و عروقی زیادی را نیاز ندارد. ممکن است بعضی افراد برای اینکه از شر چربی های اضافی خود خلاص شوند در تمرینات خود استقامت قلبی و عروقی را قرار دهند اما نه به شدت کراس فیت زیرا بدنسازان نیاز ندارند که دوندگان خوبی باشند آن ها فقط ترجیح می دهند که سنگین تر و حجیم تر دیده شوند.

محل تمرین

از لحاظ محل تمرین هر دو ورزش قطعا میتوانند در مکان هایی مثل منزل یا مکان های کوچک انجام شوند هرچند بسیاری از افراد ترجیح می دهند که با یک یار تمرینی ، تمرین کنند. خصوصا در مورد بدنسازان این مساله بیشتر است زیرا آن ها نیاز به یک حریف تمرینی دارند تا بتوانند هنگام بلند کردن وزنه های سنگین برای ایجاد بهترین نتیجه به آن ها کمک کند.

بسیاری از افراد کراسفیت را در باشگاه های اختصاصی کراس فیت که به آن ها اصطلاحات کراسفیت باکس گفته می شود تمرین میکنند. به این دلیل که در این باشگاه های اختصاصی تجهیزات مخصوص کراسفیت مثل طناب صعود و جامپ باکس برای انجام تمرینات پرشی وجود دارد.

بدنسازی را میتوان به راحتی در هر باشگاهی تمرین کرد. هرچند شاید بخواهید که در باشگاه های ویژه تمرین کنید چون باشگاه های معمولی ممکن است وزنه های سنگینی که برای انجام تمرینات هدف شما نیاز است را نداشته باشند.

انواع ورزشکاری که تربیت میکنند.

بدنسازی ورزشکاران قدرتمندی می سازد که فیزیک بدنی فوق العاده ای دارند. هرچند ممکن است بدنسازان در اجرای بعضی حرکات خیلی قوی نباشند و شاید حتی قادر نباشند که 5 کیلومتر بدون توقف بدوند.

هرچند ورزشکاران حرفه ای کراس فیت در اجرای حرکات کاربردی فوق العاده عملکرد خوبی دارند. و به راحتی قادرند که یک مسافت 5 کیلومتری را مسابقه دهند ، از یه طناب تا سقف بالا روند ، یک مسافت طولانی را شنا کنند و در کنار تمام این ها قادرند که وزنه های سنگین را بلند کنند و کارهایی مثل راه رفتن روی دست را انجام دهند. برنده بازی های کراسفیت معمولا به عنوان فیت ترین روی کره زمین شناخته می شود.

 

فواید کراسفیت

تجهیزات

بسیاری از افرادی که در هرکدام از دو ورزش تمرین می کنند معمولا لباس های ساده ای می پوشند که شامل یک تی شرت و شرت است. هرچند بدنسازان بیشتر دوست دارند که زیرپوش های رکابی بپوشند. اما میتوانید ببینید که هر دو گروه زانو بند و دستکش تمرین را استفاده می کنند.

یکی از تفاوت های کلیدی کفش های مورد استفاده از این دو ورزش است. بدنسازان معمولا کفش های مخصوص وزنه زدن را می پوشند. این کفش ها کف صاف دارند خیل سفت هستند و یک تسمه بالاتر از قسمت میانی آن وجود دارد تا ثبات بیشتری را به ورزشکار بدهد. اما قطعا این کفش ها برای دویدن یا پیاده روی طراحی نشده و اصلا مناسب نیستند.

هرچند ورزشکاران کراسفیت کفش هایی را استفاده میکنند که همه کاره ترند که معمولا میتوان با آن ها یک دویدن سبک، پرش، صعود کردن و وزنه زدن را انجام داد.

بدنسازی در مقابل کراسفیت:چالش نهایی

حال که تفاوت کراسفیت و بدنسازی را می دانید میتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشد که کدام ورزش را برای برنامه خود انتخاب کنید. برنامه های تمرینی در این دو ورزش شبیه به هم نیست اما هر دو ورزش حرکات با شدت بالا دارند. یکی ورزش یک تمرین کلی برای تمامی عضلات بدن ارائه میدهد در صورتی که دیگری فقط روی قسمت خاصی از بدن کار می کند.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم