اهداف تناسب اندام

امتیاز دهید

اهداف تناسب اندام

1- اهداف تناسب اندام

2- تصمیم بگیرید که آیا یک مربی برای شما مناسب است یا نه ؟

3- پیدا کردن یک مربی خصوصی.

4- انتخاب مربی خصوصی مناسب.

مربی های خصوصی،افراد حرفه ای دارای مدرک در تناسب اندام هستند که  می‌توانند به شما در جهت ارتقای سطح سلامتی و تناسب اندام، کاهش وزن یا رسیدن به اهداف ورزشی و تناسب اندام مشخص کمک کنند. کار کردن با یک مربی خصوصی،حتی به دفعات کم، می‌تواند تاثیر قابل توجهی ایجاد کند چون این باعث می‌شود که شما فقط بر روی خودتان و اهداف شخصی تان تمرکز کنید. با این وجود، آموزش فردی  ممکن است برای همه مناسب نباشد. برای تازه کارها، بسیاری از مربی های خصوصی گران هستند و تامین بودجه آنها سخت می باشد. برای اینکه بفهمید آیا استخدام یک مربی خصوصی برای شما مفید می باشد یا نه، اهداف ورزشی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا یک شخص حرفه ای در حوزه تناسب اندام برای رسیدن یا حتی فراتر رفتن از اهدافتان کمک کننده است یا نه.

بخش اول: اهداف تناسب اندام خود را در نظر بگیرید.

اهداف تناسب اندام

1-یک مربی ای را استخدام کنید تا اهداف تناسب اندام مشخص شما را برآورده کند.

یکی از بهترین دلیل ها برای استخدام یک مربی خصوصی این است که شما نیاز داشته باشید که برای رسیدن به یک هدف بسیار خاص تناسب اندام ،به شما کمک کند‌. آنها قادر به راهنمایی و تمرین دادن شما خواهند بود و بنابراین شما موفق خواهید شد.

– قبل از اینکه با مربی های در دسترس ملاقات کنید، مطمئن شوید که در مورد هدف خود به طور کامل و روشن فکر کرده اید. این به مربی های احتمالی کمک می کند تا بدانند که آیا می توانند به شما کمک کنند یا نه.

– برای مثال، “من می خواهم گام های دویدن خود را از هر ده دقیقه یک مایل به هر نه دقیقه یک مایل ارتقا دهم تا بتوانم ۵k سریعتر مسیر را بدوم”

– بیشتر مربی ها در رشته های خاصی متخصص هستند- درست مانند پزشکان. شما ممکن است که نیاز داشته باشید که یک مربی خصوصی را استخدام کنید که مربی دو هم باشد. ایا ممکن است نیاز باشد که یک مربی شخصی را پیدا کنیم که با رقابت های وزنه برداری و تناسب اندام آشنایی داشته باشد.

– داشتن یک مربی که با شما بر روی این اهداف خاص کار کند،یک تجربه بسیار ارزشمند است. این می‌تواند به معنای تفاوت بین رسیدن به هدف و دور شدن از هدف باشد.

۲. سطح تناسب اندام فعلی خود را با یک مربی خصوصی ارتقا دهید.

دیگر دلیل رایجی که باعث میشود بیشتر افراد مربی خصوصی استخدام کنند این است که می‌خواهند سطح تناسب اندام کلی خود را بهتر کنند.

– حتی اگر هیچ هدف خیلی خاصی هم ندارید،باز هم یک مربی خصوصی می‌تواند مفید باشد. بیشتر افراد هدف نهایی های خاصی ندارند اما فقط می خواهند اندام بهتری داشته باشند.

– ممکن است احساس کنید که هیچ تغییری در شما ایجاد نمی شود- یعنی همان روتین های هفتگی را انجام می دهید بدون اینکه هیچ پیشرفت یا بهبودی ببینید. یا ممکن است که به طور مرتب ورزش نکنید ولی به دنبال این باشید که بتوانید با فعالیت های سخت تر و فشرده تر همراه شوید.

– برای مثال اگر مطمئن نیستید که چگونه سطوح اساسی تناسب اندام خود را بهبود ببخشید، یک مربی خصوصی یک گزینه عالی است.

– یک مربی می تواند به شما نشان دهد که چگونه سرعت قدرت و استقامت خود را با انواعی از تمرینات ورزشی بهبود ببخشید.

۳. از یک مربی خصوصی کمک بگیرید تا به شما در ایجاد قدرت و حجم عضلانی کمک کند.

اگر شما علاقه دارید که قوی تر شوید، حجم عضلانی داشته باشید یا به اهداف بالاتری برسید، یک مربی خصوصی استخدام کنید.

– هرکسی می‌تواند بر روی تردمیل یا دستگاه الپتیکال برود و با انجام ورزش های هوازی کالری بسوزاند. بیشتر اوقات، این کار نیازی به توضیح ندارد، با این وجود اگر علاقه مند به تمرینات قدرتی مناسب هستید، ممکن است که کمی پیچیده تر باشد.

– بیشتر اوقات، فقط وزنه زدن یا استفاده از دستگاه های با وزنه کافی نیستند.‌نوع تمرین، مقدار وزنه ای که استفاده می کنید، تعداد کل تکرار ها و تعداد ست هایی که انجام میدهید، مهم هستند.این موضوع میتواند رسیدن به اهدافتان را پیچیده کند.

– یک مربی خصوصی می تواند برای شما توضیح دهد و به شما نشان دهد که چگونه یک سری تمرینات ورزشی قدرتی خاص را ترکیب کنید تا به هدف افزایش حجم دست یابید.

– علاوه بر این آنها می توانند برنامه شما را طوری تغییر جای تنظیم کنند تا شما آرام آرام به اهداف خود نزدیک شوید و در طول زمان پیشرفت کنید.

۴. یک مربی خصوصی استخدام کنید تا به شما در کاهش وزن کمک کند.

یک دلیل رایج دیگر که باعث می‌شود افراد از مربی خصوصی استفاده کنند این است که به آنها کمک کنند تا وزن کم کنند. اگر این قسمتی از هدف شماست. استخدام یک مربی خصوصی به شما کمک خواهد کرد.

– ورزش یک قسمت مهمی از هر روش کاهش وزن است. که می تواند به سوزاندن کالری و افزایش حجم عضلانی که خود به بهبود متابولیسم در طول زمان کمک می کند، کمک کند.

– اگرچه به طور کلی ورزش به تنهایی منجر به از دست دادن وزن زیادی نمی شود اما استفاده از یک مربی خصوصی همراه با یک رژیم کم کالری می‌تواند منجر به کاهش وزن زیاد شود.

– اگر احساس می کنید که به یک کمک اضافی برای کاهش وزن احتیاج دارید، باید مربی خصوصی صحبت کنید. در مورد هدف کاهش وزن خود، نوع رژیمی که می‌خواهید انجام دهید و اینکه فکر می کنید چگونه ورزش کردن به شما کمک می کند تا به هدف خود برسید، با او صحبت کنید.

– یک مربی چون میتواند شما را مصمم نگه دارد،برای کاهش وزن مناسب است. اما بسته به نیازهایتان و آن مربی خاص، شما می توانید انتخاب کنید که کاهش وزن به عنوان یک هدف تناسب اندام شما باشد یا این که نخواهید  وزن تان را اندازه گیری کنید. اندازه گیری وزن می تواند ترسناک باشد شما ممکن است نخواهید در تمرین فردی وزن کم کنید. در هر دو حالت شما می توانید با مربی خصوصی خود انتخاب کن که چقدر و چه زمانی خودتان را وزن کنید.

۵. تمرین ها و ورزش های جدید را با یک مربی خصوصیات بگیرید.

یک دلیل عمده دیگر برای استخدام کردن یک مربی خصوصی این است که شما از روتین ورزشی خود خسته شده باشید. یک مربی خصوصی می‌تواند تنوع تمرینات شما را زیاد کند.

-عادت به انجام دادن یک سری حرکات ورزشی هر روز و هر روز در طول هر هفته آسان است. چه  صبح دویدن به صورت چندین روز در هفته باشد و چه رفتن به یک کلاس اسپینینگ در هر هفته، تعمیرات شما می تواند حوصله سربر شود.

– اگر احساس می کنید که حوصله تان از تمریناتی که انجام می دهید سر رفته است، چندین جلسه تمرین کردن با یک مربی خصوصی را امتحان کنید. آنها می‌توانند به شما یک تمرینات منحصر به فردی بدهند که به شما برای ادامه تمرینات انگیزه دهد.

 

بخش ۲. تصمیم بگیرید که آیا یک مربی برای اهداف تناسب اندام شما مناسب است یا نه؟

اهداف تناسب اندام

۱. درآمد خالص خود را محاسبه کنید.

اگر فقط یک چیز باشد که شما باید قبل از انتخاب مربی خصوصی در نظر بگیرید، محاسبه کردن بودجه تان است.

– تمرین کردن خصوصی می تواند هزینه بر باشد پس برای بودجه ای که باید برای این هزینه صرف کنید آماده باشید. تامین خصوصی می تواند هزینه های کاملاً متفاوتی داشته باشد. بستگی به این دارد که آیا میخواهید جلسات نفری یا گروهی داشته باشید و یا اینکه آیا می خواهید تمرینات را در منزل و یا در باشگاه انجام دهید. به خاطر داشته باشید که تقسیم کردن هزینه یک جلسه با کسی دیگر زمانی ممکن است که آن شخص هم سطح تناسب اندام و اهداف یکسانی با شما داشته باشد.

– اگر می‌توانید با بسته های مقدماتی یا تبلیغاتی شروع کنید. این بسته ها از طریق باشگاه تان یا افراد متخصص به صورت آنلاین ارایه میشوند. این کار به شما اجازه می دهد تا مقداری پول پس انداز کنید و ببینید که آیا از این جلسات لذت می برید یا نه.

– همچنین از تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مربی خود را چند بار در یک هفته، یک بار در هفته یا فقط دوبار در ماه ببینید. تعداد جلسات کمتر در طولانی مدت ارزان تر هستند.

– همچنین به دنبال بسته های تخفیفی باشید. برخی اوقات شما می توانید سه یا ده جلسه را با قیمت یک بسته بخرید که می تواند نسبت به سه یا ده جلسه تکی ارزان تر باشد.

-اگر از تمرین خصوصی لذت بردید و دوست دارید که ادامه دهید، مطمئن شوید که بودجه کافی برای هزینه های هفتگی و ماهانه را دارید.

۲. سطح خود نظم دهی تان را ارزیابی کنید.

یک دلیل که اصلی که بسیاری از افراد می‌خواهند که یک مربی خصوصی داشته باشند این است که آنها نیاز به یک انگیزه اضافه تر در مورد ورزش کردن دارند. اگر شما احساس می‌کنید که وقتی که خسته می شوید ورزش کردن را کنار می گذارید و قانونمند لازم را در خود برای اینکه شما را بیشتر به جلو براند، ندارید، گرفتن یک مربی خصوصی را در نظر داشته باشید.

– یک مربی خصوصی می‌تواند نه تنها در یاد دادن سوتین های ورزشی مختلف و جدید مفید باشد بلکه همچنین می‌تواند یک نیروی تشویقی اضافه تر زمانی که نیاز دارید، ایجاد کنند. اگر یک مربی به شما آموزش دهد و تمرین کردن شما را ببیند، من که نفس که بخواهید که ست های بیشتری را انجام بدهید و یا چندین ثانیه بیشتر تمرینات هوازی را انجام دهید.

– یک مربی خصوصی همچنین برای مسئولیت پذیری عالی است. اگر فکر می کنید که شما اغلب اوقات بیشتر از اینکه تمرینات صبح خود را انجام بدهید، می خوابید، شاید یک مربی خصوصی می‌تواند به شما کمک کند.

– نه تنها به این دلیل که شما مجبورید برای همه جلسات تمرینی خود پول پرداخت کنید( که احتمال بیشتری دارد که حضور یابید)، احساس اینکه یک نفر دیگر را ناامید می کنید، باعث می شود که بیشتر اوقات به برنامه تمرینی خود پایبند باشید.

۳. برنامه رویدادها و مسابقات خود را بررسی کنید.

یک دلیل بزرگ دیگر که ممکن است شما بخواهید مربی خصوصی داشته باشید این است که ممکن است شما یک مسابقه ،یک رخداد و یا یک رقابت پیش رو داشته باشید.

– یک مربی خصوصی به خصوص اگر در یک حوزه خاصی از تناسب اندام کار کند ، می تواند تفاوت زیادی در موفق شدن یا شکست خوردن در آن رویداد ایجاد کند.

– اگر شما بدانید که یک ماراتن یا یک رقابت وزنه برداری در چندین ماه آینده پیش رو دارید، یک مربی خصوصی می تواند مطمئن شود که شما به طور مناسب تمرین کنید و کاملاً برای آن رویداد آماده شوید.

– علاوه بر این ،یک مربی می تواند به بدن شما کمک کند تا به آن سطحی که لازم است برای آن رویداد بدون احتمال آسیب دیدگی برسد، برسد.

۴. تجربیات ورزشی قبلی خود را در نظر بگیرید.

یکی از رایج ترین دلایلی که افراد یک مربی خصوصی استخدام می کنند این است که سابقه ورزشی خوبی نداشته اند.

– اگر آسیب های زیادی در ورزش های قبلی خود دیده اید، یا نتوانسته اید که به اهداف ورزشی خود برسید و یا به طور مرتب تمرین خود را انجام دهید، استخدام یک مربی خصوصی را در نظر داشته باشید.

– علاوه بر این اگر به خودتان آسیب می رسانید یا هیچ پیشرفتی در خود احساس نمی کنید، یک مربی می تواند تمرینات شما را در جایی که برای این تغییرات لازم است، اصلاح کند.

بخش ۳. پیدا کردن یک مربی خصوصی در راستای اهداف تناسب اندام

۱. از اعضای خانواده یا دوستانتان سوال کنید.

یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن یک مربی قابل اعتماد و قابل اتکا از طریق دوستان و خانواده می باشد. هیچ چیزی بهتر از یک توصیه مثبت از طرف کسی که شما می شناسید، نیست.

– به دوستان و خانواده خود زنگ بزنید و بپرسید که آیا کسی از آن ها در حال حاضر با یک مربی خصوصی کار می‌کند و یا در گذشته با کسی کار کرده است.

– اگر در یک محل زندگی می کنید، از آنها بپرسید که آیا از کار کردن با آن مربی خاص لذت برده اند یا نه و چرا؟ آیا قیمت قابل قبول بوده است؟ آیا در کار کردن با آن مربی خوش گذشته است،؟ شخصیت آن مربی چگونه بوده است؟

– اگر هر کدام از دوستان و اعضای خانواده شما در حال حاضر با یک مربی خصوصی کار می کنند، از آنها بپرسید که آیا دوست دارند که یک جلسه را با شما شریک شوند‌. این به شما و دوستتان اجازه می‌دهد تا هزینه را با هم نصف کنید و با یکدیگر ورزش کنید.

۲. خدمات آموزش خصوصی در باشگاه خود را بررسی کنید.

یکی از اولین جاهایی که می توانید بگردید همان باشگاه محلی خودتان است. حتی اگر شما در هیچ باشگاهی ثبت نام نکرده اید، به دنبال گزینه های تمرینات خصوصی ای که توسط مراکز تناسب اندام نزدیکتان ارائه می شود، باشید.

– بیشتر باشگاه‌ها در کارمندانشان ،مربی های خصوصی برای مشتریان خود دارند. بیشتر اوقات این مربی ها آنجا هستند تا به مشتری ها کمک کنند تا یاد بگیرند چگونه از دستگاه ها استفاده کنند و یا به سوالات آنها پاسخ دهند.

– برخی از باشگاه ها، به خصوص زمانی که شما تازه عضو میشوید، به شما یک بسته  تمرینی تخفیف دار یا یک جلسه رایگان پیشنهاد می‌دهند. با مدیر باشگاه خود صحبت کنید تا ببینیم که آیا پیشنهاد های خاصی مانند این ها وجود دارد یا نه.

۳. استخدام یک مربی خصوصی ای که به خانه شما بیاید را در نظر بگیرید.

– اگر استفاده از این مربی خصوصی در باشگاه گزینه مناسبی برای شما نیست، ببینید آیا می توانید یک مربی ای را پیدا کنید که خدمات خانگی ارائه کند.

– اگر شما یک باشگاه خانگی با وسایل کافی داشته باشید، ممکن است بخواهید که به دنبال یک مربی باشید که حاضر به آمدن به خانه شما باشد. اگرچه این می تواند گران تر باشد اما راحت تر است.

– اگر این گزینه ای است که به دنبال آن هستید، مطمئن شوید که به مربی خود اطلاعات کافی در مورد اینکه چه تجهیزاتی دارید، می دهید. آن‌ها ممکن است لازم بدانند که تجهیزات اضافی را برای کمک به اینکه شما بهترین تمرینات را انجام دهید، با خودشان بیاورند.

– شما می توانید به صورت آنلاین به دنبال مربی هایی بگردید که تمرین های خصوصی در منزل، یا در منزل شما یا در منزل خودشان ارائه می دهند. بسیاری از مربیان ممکن است یکی از این دو حالت و یا هر دو حالت را انجام دهند.

۴. به دنبال مربی های خصوصی و آنلاین مجازی بگردید.

یک گزینه دیگر اما غیر رایج تر، گشتن به دنبال یک مربی آنلاین یا مجازی است. اگر شما بخواهید که یک راهنمای خاص داشته باشید اما نمی توانید که یک مربی محلی نزدیک خودتان را پیدا کنید، این گزینه می تواند کمک کننده باشد.

– با انجام یک جستجوی سریع به صورت آنلاین برای پیدا کردن خدمات تمرین خصوصی آنلاین شروع کنید. ممکن است خدماتی ببینید که از طریق ایمیل یا حتی از طریق ویدیو های زنده ارائه می‌شوند‌. ببینید با کدام گزینه احساس راحتی بیشتری دارید.

– شما می توانید مربی های پیدا کنید که یک ورزش را با شما انجام می دهند و شما به آنها نگاه می کنید و حرکات آنها را تقلید می کنید. یا می‌توانید یک مربی را پیدا کنید که به شما دستورالعمل را آموزش می دهد و شما را از طریق ویدیوی زنده میبیند.

– اگر چه این گزینه خیلی راحت نیست اما گزینه های آنلاین می‌توانند نسبت به تمرین های رودررو ارزان‌تر باشند.

بخش۴. انتخاب مربی خصوصی مناسب

اهداف تناسب اندام

۱. با چند مربی مصاحبه کنید.

حتی ممکن است بخواهید با چندین مربی صحبت کنید تا مطمئن شوید که کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است.

– با چندین مربی در باشگاه خود، یا مربی های باشگاه و یک مربی خانگی مصاحبه کنید تا ببینید کدام فقط برای نیازهای شما بهترین است.

– شما حتی ممکن است از آنها بخواهید که تمرین کردن شان با دیگر مشتری ها را ببینید. اینگونه می توانید شخصیت، شیوه تمرین دهی اینکه چگونه به شاگردان خود انگیزه می دهند را ببینید.

– از مربی در مورد شیوه تمرین دهی خصوصی اش بپرسید. آیا بیشتر از نوع افسران نظامی سختگیر هستند؟ یا با مهربانی شما را تشویق می کنند؟

– در فرایند مصاحبه خود گواهینامه ها و مدارک مربی خود را بررسی کنید. از آنها بپرسید که آیا گواهینامه یا مدرکه دیگری هم دارند.

اهداف تناسب اندام

۱. اهداف تناسب اندام خود را بررسی کنید و مورد بحث قرار دهید.

همیشه با بررسی اهداف شخصی خود با مربی تان شروع کنید. این به هر دوی شما کمک می‌کند که تصمیم بگیرید که آیا مناسب یکدیگر هستید و یا خیر.

– بررسی اهداف تان با یک مربی احتمالی قبل از اینکه به طور رسمی با او کار کنید یا جلساتی را با او بخرید، ایده بسیار خوبی است. اگر این کار را نکنید ممکن است کسی را انتخاب کنید که بهترین گزینه برای شما نباشد.

– در مورد اهداف خود با جزئیات صحبت کنید. هرچه به طور خاص تر بیان کنید که الان کجا هستید و می خواهید که در طولانی مدت کجا باشید، برای مربی خصوصی شما مفیدتر خواهد بود.

– همچنین از مربی خصوصی خود بپرسید که چگونه به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید. از آنها در مورد برخی از جزئیات برنامه احتمالی شان برای شما بپرسید.

۲. درمورد برنامه و زمان‌های خالی فعلی آنها صحبت کنید.

یک موضوع مهم که باید با یک مربی خصوصی بررسی کنید برنامه و زمان های خالی آنها است. شما باید مطمئن شوید که می‌توانید تمرینات خود را با آنها هماهنگ کنید.

– بیشتر مربیان ساعتهای خالی زیادی برای شاگردان دارند. آنها عموم صبح زود یا ساعت های بعد از ظهر بعد از کار با افراد کار می‌کنند.

– فکر کنید که چه ساعتی از روز برای شما بهترین زمان است. احتمالاً شما باید حداقل یک ساعت برای یک جلسه وقت بگذارید و مطمئن امشب ای که همان زمانی است که شما می خواهید تمرین کنید.

– با مربی در مورد ساعتهای آزاد و در دسترس بودنشان غیر از برنامه زمانی خودتان صحبت کنید. بعد از آن تصمیم بگیرید که آیا می توانید با یکدیگر کار کنید یا نه

۳. درمورد مربیانی که رژیم‌های خاص، مکمل یا توصیه های پزشکی دارند محتاط باشید.

اگرچه بیشتر مربی های خصوصی که می‌بینید و با آنها مصاحبه می‌کنید، شایستگی زیادی دارند قابل اعتماد هستند، اما برخی از مربیان هستند که باید دور آنها را خط بکشید.

– اگر شما یک مربی را دیدید که به شما پیشنهاد داد که شروع به استفاده از انواع مختلف ویتامین ها، مکملهای گیاهی یا شیمیایی کنید، این یک اخطار است. مکمل ها نباید با تمرین فردی ترکیب شوند و فقط باید توسط دکتر تجویز شود.

– مربی های خصوصی، متخصصان تناسب اندام هستند. اما بینش آنها در مورد تمرین شامل تغذیه، مواد مکمل یا توصیه های پزشکی نمی شود. توصیه نمی شود که توصیه های مربیان در این حوزه را جدی بگیرید. اگر لازم است با یک متخصص رژیم و یا دکتر خود صحبت کنید.

 

سوال: آیا استخدام یک مربی خصوصی ضروری است؟

پاسخ: نه هیچ اجبار نیست. شما حتما نمی‌توانید یک روتین ورزشی ای داشته باشید که برای شما مناسب باشد و آن را بدون کمک کسی اجرا کنید. مطمئناً این کاری است که شما می توانید انجام دهید.

نکات:

– همیشه قبل از شروع هر نوع روتین ورزشی جدید رابا دکتر خود صحبت کنید.

– همچنین همیشه سابقه پزشکی خود را به طور کامل با مربی خصوصی خود در میان بگذارید. که این اطلاعات شامل هر گونه مکملی که شما مصرف می کنید و هر نوع رژیمی که دنبال می کنید، می باشد.

– اگر مربی خصوصی شما استفاده از مکمل ها را به شما پیشنهاد کرد، همیشه اول با پزشک خود در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم