راهکارهای موثر برای تقویت عضلات ساعد

تقویت عضلات ساعد
امتیاز دهید

بدنی که فرم داده شده و شکل گرفته بدون ساعد بزرگ کامل نمی شود. فراتر از ظاهر زیبایی که به شما میبخشه، دلایل خوب زیادی برای کار روی قدرت ساعد و رشد عضلات وجود دارد. این بخشی از بدن است که اغلب هنگام تمرین به آن توجه نمی شود ، اما مهم است. برای همین ما در فروشگاه ورزشی رگنا برای شما این مقاله که به تقویت عضلات ساعد شما کمک میکند را فراهم کردیم.

یکی از دلایلی که ما اغلب بر تمرینات تقویت عضلات ساعد تمرکز نمی کنیم این است که یک برنامه خوب به اکثر ماهیچه های کوچک این قسمت از بازو ضربه می زند. وقتی ورزش کاملی در باشگاه انجام میدهید ، کار بسیار خوبی برای تقویت ساعد انجام می دهید.البته ، همیشه می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. تمرکز بر روی ماهیچه های ساعد باعث ایجاد قدرت و هیپرتروفی ، بهبود قدرت کلی ، قدرت گرفتن بهتر و حتی مدیریت یا کاهش درد دست ، مچ و آرنج می شود.

چرا نگران تقویت عضلات ساعد هستید؟

این قسمت مهم اما غالباً نادیده گرفته شده از بدن را می توان مانند هر قسمت دیگر توسعه داد و تقویت کرد ، اما چرا باید روی آن تمرکز کرد؟ دلایل متعددی وجود دارد که نباید ساعد را نادیده بگیرید و در برخی موارد واقعاً برای توسعه آنها تلاش می کنید:

خوش فرمی در همه جای بدن

یک دلیل به سادگی سطحی است ، اما هیچ اشکالی ندارد. برای مشتریان هیپرتروفی شما ، کسانی که به ماهیچه های بزرگتر و وضوح بیشتر علاقه مند هستند ، نادیده گرفتن ساعد به معنی یک نقص بزرگ در فرم بدنشان است. دو سر بازو و شانه های بزرگ ، با ساعدهای کوچک لاغر را تصویر کنید تا متوجه منظور ما بشوید.

تقویت عملکرد و حرکات

یکی دیگر از دلایل خوب برای کار بر روی قدرت ساعد ، توسعه قدرت عملکردی بهتر است. بدن یک زنجیره جنبشی است و همه ماهیچه های بزرگ و کوچک به علاوه بافت همبند ، مفاصل و استخوان ها با هم کار می کنند. با تقویت قدرت در همه ماهیچه ها ، شما به طور موثر و ایمن حرکت می کنید و صدمات و درد را به حداقل می رسانید. در این فرآیند نباید ماهیچه ای را نادیده گرفت ، از جمله ساعد. تعداد ماهیچه ها در آنجا بیش از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند ، و آنها به حرکات آرنج ، مچ دست و دست ها متصل شده و آنها را تحت تاثیر قرار می دهند. ساعد های بزرگتر در کارهای روزمره مانند باز کردن کوزه ها و حمل اشیاء سنگین و ورزش هایی مانند گلف و بسکتبال کمک می کند.

تقویت عضلات ساعد = قدرت گرفتن بیشتر

قدرت گرفتن یکی از آن حرکات کاربردی است که تمرینات ساعد را بهبود می بخشد. این به موارد کاربردی مانند بلند کردن اجسام و باز کردن شیشه ها کمک می کند ، اما قدرت گرفتن از جهات دیگر مهم است. در سالن بدنسازی ، قدرت گرفتن خوب به شما امکان می دهد وزنه بیشتری بزنید ، که به نوبه خود قدرت کلی را بهبود می بخشد.

محققان همچنین یک دلیل بهداشتی قانع کننده برای کار بر روی قدرت گرفتن پیدا کرده اند. در تحقیقی که روی 140 هزار نفر انجام شد ، کاهش قدرت گرفتن با کاهش سلامت همراه بود. هر یازده پوند کاهش قدرت منجر به 17 درصد افزایش خطر مرگ بر اثر بیماری های قلبی می شود. افزایش خطر مرگ ناشی از حمله قلبی و سکته مغزی 7.9 درصدبوده است.

چگونه می توان ساعد بزرگتر و درد کمتری را همزمان داشت

در نهایت ، ممکن است دلایل توانبخشی برای کار بر روی قدرت ساعد وجود داشته باشد. درد در ناحیه ساعد می تواند ناشی از جراحات و تصادفات ، آسیب های بیش از حد ، آسیب عصبی و آرتروز باشد. تقویت عضلات درگیر می تواند به مدیریت درد و تسریع بهبودی پس از آسیب یا جراحی کمک کند.

تقویت عضلات ساعد
تقویت عضلات ساعد

چگونه می توان جلو بازوها را بزرگتر کرد – بهترین تمرینات قدرتی

برای بهترین نتیجه ، این تمرینات را دو تا سه بار در هفته انجام دهید. هفته ای یکبار تمرینات قدرتی برای رشد موثر ماهیچه های بزرگتر و قوی کافی نیست. ایجاد قدرت و اندازه ساعد می تواند مدتی طول بکشد ، بنابراین صبور باشید. اما ، با تلاش متمرکز ، باید نتایج را در یک یا دو ماه مشاهده کنید. از انواع این تمرینات استفاده کنید ، برخی با ماشین ، برخی با وزنه و برخی دیگر تنها با وزن بدن ، برای ضربه زدن به تمام ماهیچه های ساعد و اطراف مچ ، دست ها ، آرنج ها. شما به طیف وسیعی از تمرینات نیاز دارید که شامل تمام نحوه حرکت و خم شدن مچ و ساعد باشد. و با تغییر روال ، ماهیچه ها را بیشتر به چالش می کشید و نتایج سریع تری به دست خواهید آورد.

تمرینات دمبل

برای کار روی تمام ماهیچه های کوچک ساعد از دمبل استفاده کنید. فقط با چند تمرین می توانید به تمام ماهیچه ها و روش های حرکت ساعد ضربه بزنید:

خم شدن مچ دست. روی نیمکت بنشینید ، ساعد خود را روی پاها قرار دهید ، کف دست ها رو به بالا باشد. پشت مچ دست شما باید درست در قسمت زانو باشد. با نگه داشتن یک جفت دمبل ، مچ دست را بلند کرده و فشار دهید. فقط دستان شما باید در حال حرکت باشند ، اما این را در سراسر ساعد خود احساس خواهید کرد.

اکستنشن مچ دست. همان تمرین اولیه را انجام دهید ، اما کف دستانتان رو به پایین باشد. مچ را بلند کرده و فشار دهید.

عضلات دو سر بازو معکوس. یک حرکت عضله دو سر بازویی استاندارد انجام دهید اما پشت دست ها و مچ دست ها رو به بالا باشد. این کار عضلات ساعد را که برای خم شدن آرنج مهم هستند ، انجام می دهد.

وزن حمل می کند

قدرت ساعد برای حمل اجسام سنگین ضروری است ، بنابراین این تمرینات ساده اما چالش برانگیز را برای توسعه ماهیچه ها امتحان کنید:

  1. این یک تمرین بسیار ساده است که قدرت را در مچ دست و انگشتان ایجاد می کند در حالی که بسیاری از ماهیچه های دیگر را نیز درگیر می کند. یک دمبل سنگین در هر کدام نگه دارید و بگذارید بازوها مستقیماً در طرفین شما قرار بگیرند. کف دست های شما باید رو به داخل باشد. در یک خط مستقیم با حالت خوب راه بروید.
  2. برای تمرکز بر چسبندگی و قدرت انگشتان ، یک حرکت حمل با صفحات وزنه انجام دهید. انگشتان خود را از طریق سوراخ های دو صفحه به هم بچسبانید. استفاده از دو صفحه برای چالش واقعی ماهیچه های اینجا مهم است.

استفاده از ماشین آلات و میله های کششی

روشهای زیادی برای کار ساعد با استفاده از میله کششی و برخی از دستگاههای وزنه در باشگاه وجود دارد:

کشش ها حرکت کششی یک تمرین چالش برانگیز اما مهم برای بالا تنه و قدرت مرکزی است. با کشیدن کف دست ها به سمت داخل و سپس بیرون حرکت کنید تا به ماهیچه های مختلف ضربه وارد کنید. اگر هنوز نمی توانید این کارها را انجام دهید ، با حلقه ها شروع کنید.

آویزان کردن نوار کشویی. این به سادگی به نظر می رسد. فقط برای یک چالش بزرگ ساعد ، از یک میله کششی با کف دست به جلو و بازوها به عرض شانه آویزان شوید. این را برای یک چالش و ضربه زدن به ماهیچه های مختلف اصلاح کنید. حوله ای را روی میله آویزان کنید و در حالی که هر انتهای حوله را در دست گرفته اید آویزان کنید.

پیچش کابل معکوس با پشت به دستگاه کابل ، یک قرقره پایین را بگیرید. بازوی خود را به جلو بچرخانید و دست خود را به سمت شانه بالا بیاورید ، مانند یک عضله دو سر بازویی.

تمرینات وزن بدن

همچنین می توانید از تمرینات ساده وزن بدن برای کار بر روی ساعد استفاده کنید. اینها برای تمرین در خانه بدون تجهیزات زیاد عالی هستند:

فشردن نوک انگشتان. برای انجام کار روی مچ دست و ساعد ، فشارهای بدن را با نوک انگشتان متعادل انجام دهید. در صورت لزوم از زانو شروع کنید.

در حالت معکوس روی میز ، دستان خود را زیر شانه ها نگه دارید و انگشتانتان را به سمت پاها نشان دهید. جلو و عقب راه بروید.

همه چیز را تغییر دهید ، یک دیوار کوهنوردی را امتحان کنید

ایجاد ساعد عظیم الزامی نیست که شما را به بلند کردن یا انجام تمرینات ساده با وزن محدود کند. اینها عالی و م موثر هستند ، اما می تواند خسته کننده باشد. صخره نوردی یک ورزش فوق العاده سختگیرانه است که به ویژه قدرت بالای بدن ، قدرت ساعد و قدرت گرفتن را ایجاد می کند. اگر به دیوار کوهنوردی یا ورزشگاه یا چیزهای واقعی بیرون از منزل دسترسی دارید ، یک جلسه هفتگی انجام دهید. این باعث افزایش قدرت در سراسر بدن می شود و بر روی ساعد و چسبندگی تأکید می کند و بر روی هر یک از این ماهیچه های کوچک کار می کند.

برای شما و مشتریان شما ، ایجاد قدرت ساعد چیزی است که می توانید تصادفاً با یک برنامه جامع تمرین قدرت انجام دهید. متناوبا ، می توانید از برخی از این استراتژی ها استفاده کنید تا واقعاً از آرنج به مچ پاره شود. همچنین وسیله فوق العاده ای که فروشگاه ورزشی رگنا با عنوان تقویت عضلات ساعد دارد نیز میتواند وسیله ای فوق العاده برای افزایش حجم عضلات ساعد شما باشد.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم