راهنمای خرید تردمیل

راهنمای خرید تردمیل
امتیاز دهید

یک تردمیل مناسب می‌تواند به شما جهت کاهش و افزایش آمادگی جسمانی در زندگی روزمره، لذت بردن از تمرین در خانه یا باشگاه بدون توجه به شرایط آب و هوایی کمک نماید. اگر شما قصد دارید یک تردمیل جدید خریداری نمایید می‌بایست نکاتی کامل درمورد انتخاب آن بدانید. این مقاله به شما کمک می کند که موارد مورد نیاز را دانسته و در زمان و پول خود صرفه جویی نمایید.

این راهنما دو قسمت است قسمت اول شامل ۵ قسمت در نکات اولیه خرید تردمیل جهت صرفه جویی در زمان و پول شماست.قسمت دوم بر روی اجزای کلیدی با جزئیات بیشتر به شما کمک می کند که کارایی این وسیله را درک نمایید و دید مناسبی به نسبت انتخاب قدرت موتور، فضای دویدن و دیگر موارد داشته باشید. زمانی که به انتهای این مقاله رسیدید شما با نکات کلیدی، عبارات و اصطلاحات مرسوم آشنا خواهید شد و می توانید موارد مورد نظر خود را در برند ها و مدل های مختلف جستجو نمایید.

 

 

 

چگونه یک تردمیل را خریداری نمایید؟

قسمت اولیه: برای خرید مهیا شوید

به دلیل وجود برند های مختلف و مدل های مختلف که در بازار وجود دارد ممکن است خرید تریدمیل گیج کننده باشد. این قسمت به شما کمک می کند که نگاه دقیق تری داشته باشید. اغلب کمپانی ها با تغییر قیمت ها قوانین خرید را جابه جا می کنند و ممکن است نتوانید انتخاب مناسبی داشته و از خرید خود راضی باشید.

 • نوع فعالیت خود را مشخص نمایید و بر اساس آن فضا و اندازه تردمیل مشخص میشود.

اگر از تردمیل در باشگاه و یا در خانه استفاده می کنید می بایست فضای مورد نیاز برای تردمیل را بدانید. اگر از تردمیل تاشو می خواهید استفاده کنید باید فضای مورد نیاز برای نگهداری آن را محاسبه نمایید. ابعاد تردمیل عموماً توسط سازنده منتشر می‌شود و یا اغلب در دفترچه راهنما ذکر شده یا توسط فروشنده ارائه می شود. در هنگام خرید دقت کنید که فضای مورد نیاز برای تردمیلی که انتخاب می کنید را در اختیار داشته باشید. دقت نمایید که فضای مورد نیاز جهت دویدن می تواند روی اندازه تردمیل اثر بگذارد که در کل بر اندازه و فضای مورد نیاز شما اثر گذار است. ما عرض تسمه تردمیل برای راه رفتن را ۵۲ سانتی متر و برای دویدن را ۵۶ سانتیمتر پیشنهاد می دهیم. البته تردمیل های ارزان با عرض کمتر هم وجود دارد که فضای کمتری برای خطای گام برداری را باقی می گذارد.

پس از اینکه مشخص نمودید چه فضایی برای استفاده از تردمیل در اختیار دارید میتوانید به اندازه آن فکر کنید. تردمیل های استاندارد خانگی حدوداً ۲۱۳ سانتی متر طول ۹۰ سانتی متر عرض دارند. اگرچه بسیاری از تردمیل های تاشو در بازار وجود دارند که به میزان قابل توجهی کوچکتر هستند اما آنها نیز فضایی مناسب جهت استفاده نیاز دارند.پیش از خرید از این موضوع اطمینان حاصل نمایید اندازه ها و ابعاد مورد نیاز شما با فضای شما همخوانی دارد.

 • آیا زمان بسیاری را در حالت نشسته در هنگام کار به سر می برید؟

میتوانید از نوعی تردمیل به نام تردمیل میزدار استفاده نمایید. آنها دقیقاً مشابه تردمیل های است که استاندارد هستند در حالتی که فضای میز مانندی را برای کار ارائه میدهند. بستگی به وزن شما، شما می توانید بین ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در ساعت، زمانی که از تریدمیل جهت راه رفتن با سرعت متوسط استفاده میکنید، مصرف نمایید.

 • نوع فعالیتی که می خوای با تردمیل انجام دهید را مشخص نمایید.

آیا می خواهید بر روی تردمیل به آرامی راه بروید یا با شدت بسیار زیاد بدوید و یا فعالیتی بین این دو شدت را می خواهید انجام دهید؟ جواب این سوال به شما کمک خواهد کرد که نوع تردمیل بر اساس قدرت موتور را انتخاب نمایید. هر چه شدت فعالیت بالاتر باشد توان بیشتری برای موتور تردمیل مورد نیاز است ما در قسمت دوم این مقاله با جزئیات بیشتر قدرت موتور تردمیل ها را بررسی خواهیم کرد.

با تعیین نوع فعالیتی که می خواهید بر روی تردمیل انجام دهید موضوع دیگری برای شما مشخص می شود که آن طول تسمه و عرض تسمه تردمیل میباشد هرچه فعالیت شما شدید تر باشد می بایست طول تسمه بیشتر باشد و در تریدمیل های ارزان نیز به دلیل خطاهای احتمالی خطر آن بیشتر می شود و نکته دیگر اینکه قد استفاده کننده نیز می باید برای انتخاب نام تردمیل مد نظر قرار گیرد.

 • در مورد امکاناتی که نیاز دارید تصمیم بگیرید.

  اغلب تردمیل ها دارای خصوصیات ویژه هستند که عمدتاً برای تمرینات هوازی مورد نیاز نیستند اما آنها می توانند تجربه تمرینی خوبی برای شما ایجاد نموده و انگیزه شما را ارتقا دهند. برای مثال بعضی از آن ها دارای برنامه های تمرینی،بلندگو های متصل به بلوتوث و یا صفحه تلویزیون هستند. شما می بایست امکانات مورد نیاز خود را انتخاب نموده و برای تکمیل خرید خود آنها را مهیا کنید. در زمان خرید با خود صادق بوده و همه این امکانات را بررسی نمایید و آنچه مورد نیاز است را برای خود انتخاب نمایید.

 • تردمیل باشگاهی با کیفیت

در این قسمت به چند نمونه از ویژگی های کاربردی تردمیل در هنگام خرید توضیح داده می شود:

 • شیب خودکار

خرید تردمیل ها که دارای شیب هستند، تمرینات را بسیار مفرح و متغیر می کند. آنها همچنین دارای مزیت کاربردی هستند و می‌توانند تمرین را برای مفاصل ساده‌تر، امکان مصرف کالری را بیشتر و می‌توانند عضلات را بیشتر به چالش بکشند.

شما ممکن است در مورد میزان شیب مورد نیاز در تردمیل و میزان افزایش مصرف کالری با تغییر شیب کنجکاو باشید. اغلب تردمیل های خانگی امروزه دارای شیب هایی با درصد های 10، 15و 20 هستند و در تردمیل های باشگاهی این میزان می‌تواند حداکثر تا ۴۰ درصد افزایش یابد. این شیوه ها به ورزشکار اجازه می دهد که میزان کالری بیشتری را مصرف نموده و عضلات را به میزان بیشتری به چالش بکشد.

 • برنامه های تمرینی

اغلب تردمیل های خانگی و باشگاهی برنامه های تمرینی از پیش تعریف شده ای را پیشنهاد می دهند که می تواند سرعت و شیب تردمیل را بر اساس نوع برنامه تنظیم نماید اما تردمیل های با قیمت کم عموماً دارای این نوع برنامه ها نبوده و تمامی مولفه ها می بایست توسط ورزشکار تعیین شود. برنامه های تمرینی بر اساس نوع تردمیل، سایز و دیگر متغیر ها ممکن است متنوع باشد. پیش از اینکه بخواهید هزینه ای برای این نوع خدمات بدهید مطمئن شوید که ارزش هزینه مصرفی را داشته باشد.در بعضی از برندها شرکت ها به صورت آنلاین و با اتصال به تردمیل می‌توانند برنامه‌های اختصاصی را ارائه دهند که متاسفانه این امکان در کشور ایران وجود ندارد.

 • متعلقات تردمیل

برخی از برندها و مدل های تردمیل می‌توانند متعلقات اضافی را به شما ارائه دهند این متعلقات به شما کمک خواهد کرد که به اهداف آمادگی بدنی به صورت ویژه دست یابید. در ادامه به چند مدل از این متعلقات می پردازیم.

زیرانداز ویژه تردمیل

این نوع زیرانداز به شما کمک می‌کند که تردمیل شما در فضایی که آنرا قرار می دهید نیاز به فرش نداشته باشید و همچنین برای تمیز کردن زمین کار راحت تری را در پیش داشته باشید. البته از مزایای دیگر این محصول می توان به کاهش صدای تردمیل به دلیل کم کردن لرزش آن اشاره نمود.

مواد و وسایلی جهت تمیز کردن تردمیل

برای نگهداری و تمیز کردن شما نیاز به برخی از موارد دارید که می بایست آنها را خریداری نموده و به صورت مرتب و منظم تردمیل خود را با استفاده از آنها تمیز و روغنکاری نمایید. بهتر است تمامی موارد ذکر شده بر اساس دستورالعمل همراه تردمیل انجام شود.

متعلقات مربوط به سرگرمی

آیا برنامه ای برای هزینه خرید تردمیل دارای صفحه ال سی دی بزرگ ندارید؟ممکن است شما تردمیلی داشته باشید که به روز نبوده و بخواهید آنرا بروز نمایید یا بخواهید از تکنولوژی که دارد استفاده نمایید.برای این کار می توانید از وسایلی مانند نگه دارنده تبلت و آیپد استفاده نمایید یا از نمایشگر های تکمیل کننده تریدمیل که به شما امکان مشاهده فیلم یا موارد دیگر در حین دویدن را میدهد. استفاده نمایید.

 • بسیار عاقلانه است که پیش از خرید تردمیل آن را امتحان نمایید

شما می توانید برند های مختلف محصولات ورزشی را در فروشگاه معتبر تست نمایید. یکی دیگر از راه های بررسی کارکرد تردمیل خواندن نظرات کاربران پس از خرید آن افراد است که می بایست در سایت های معتبر و قابل اطمینان انجام شود توجه نمایید که بهتر است که میانگین نظر کاربران توجه نموده و از دقت زیاد به یک کاربر خاص خودداری نمایید.

 

تردمیل خانگی ارزان

قسمت دوم: درک قسمت های مختلف یک تردمیل

زمانی که یک تردمیل برای فروش تبلیغ می شود لیستی که از خصوصیات آن ارائه می شود ممکن است بسیار جذاب به نظر برسد و بهتر است بدانید که خصوصیات کدام یک برای شما در کارکرد مد نظر شما جذاب است. با خواندن این قسمت شما درک بهتری از این جزئیات برای خرید یک تردمیل خواهید داشت.

موتور تردمیل یک موتور برقی است توان موتور تردمیل به شکل واحد اسب بخار (HP) یا واحد اسب بخار ممتد (CHP) تعریف می شود. واحد اسب بخار ممتد بسیار کاربردی است به این دلیل که این واحد اشاره به توان موتور به صورت ممتد دارد. در مقابل اسب بخار فقط اوج توان آن موتور را نمایش می دهد. اغلب تردمیل ها دارای توان بین ۲.۲۵ تا ۴.۲۵ اسب بخار ممتد هستند اما تعداد کمی از آنها بین ۱.۵ تا ۵ اسب بخار ممتد هستند.

چه میزان توان موتور در یک تردمیل نیاز دارید؟با توجه به نوع تمرینی که می‌خواهید انجام دهید و وزن بدنتان، این میزان توان متفاوت خواهد بود اینجا یک سری از پیشنهادات عمومی برای افراد با وزن ۹۶ کیلو ارائه می شود.

 • راه رفتن ۲ اسب بخار ممتد به بالا
 • دویدن با شدت کم ۲.۵ اسب بخار ممتد به بالا
 • دویدن با شدت بالا ۳ اسب بخار ممتد به بالا

اگر وزن شما بالای میزان ذکر شده است می بایست ۰.۵ اسب بخار ممتد اضافه نمایید زیرا موتوری که با حداکثر توان کار میکند سریعتر از موتوری که با کمتر از این میزان کار می نماید دچار استهلاک و خرابی می شود.اغلب تردمیل های موجود در بازار دارای گارانتی برای مدت زمان مشخصی هستند اما بعضی از تردمیل ها این خصوصیات را ندارند.

 • سایز فضای دویدن

این فضا برای افرادی که به صورت کوتاه مدت جهت پیاده روی از تردمیل استفاده می کنند اهمیت زیادی ندارد اما برای افرادی که برای فعالیت های طولانی تر و یا دویدن هایی با شدت پایین و با شدت بالا از تردمیل استفاده می کنند اهمیت زیادی دارد. بر اساس برترین های استاندارد امروزی جهت استفاده در حالت پیاده روی ۱۴۰ سانتی متر و برای دویدن ۱۴۷ تا ۱۵۲ سانتی متر می باشد. برخی از تردمیل ها موجود هستند که طول فضای آنها ۱۶۰ سانتی می باشد و بیشتر در باشگاه ورزشی استفاده می شود. عرض فضای دویدن در حالت استاندارد حدود ۵۱ سانتی متر و در حالتهای خاص تا حدود ۵۵ سانتی متر هم خواهد بود.

بررسی تردمیل

 • عمر تسمه تریدمیل

عمر تسمه تردمیل به سه عامل بستگی دارد ضخامت تسمه، غلطک‌ها و روغنکاری تسمه

بستگی به ضخامت تسمه تردمیل دو تا چهار لایه بسیار بیشتر از تک لایه عمر میکند. تسمه های با ضخامت بیشتر دارای صدای کمتری در حین استفاده هستند. تردمیل هایی با قیمت پایین یا متوسط اغلب از تسمه های تک لایه استفاده می کنند به همین دلیل در اغلب توضیحات تردمیل این مورد حذف می‌شود و کمتر به آن توجه می‌شود.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم، غلتک های فلزی در سیستم پیشران تریدمیل است.غلطک هایی با قطر بیشتر فشار کمتری را در موتور تردمیل وارد نموده و همچنین به افزایش عمر تسمه تردمیل کمک می نمایند. برای تردمیل های خانگی این قطر حدود ۷۶ سانتی متر مناسب است.

روغنکاری یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش عمر تسمه می باشد. تسمه تردمیل برای کاربرد بهتر می بایست روغن کاری شود. روغن کاری تردمیل اغلب توسط دارندگان دستگاه به صورت شخصی انجام میشود. ممکن است این کار توسط سرویسکار تردمیل انجام شود. بهترین حالت برای روغن کاری تردمیل انجام ماهیانه آن می باشد.

 • سرعت تردمیل

برای اغلب استفاده کنندگان تردمیل سرعت ۱۶ کیلومتر بر ساعت سرعت مناسبی است اما ممکن است فردی بخواهد با سرعت بالا تر از این تمرین کند، بنابراین اگر شما نیاز به سرعت بالاتر از این مقدار را دارید قطعاً قیمت تردمیل شما بیشتر خواهد بود.

 • بالشتکهای تریدمیل

این بالشتک کمک می نمایند تا از مفاصل شما در حین تمرین محافظت شود. دویدن با تردمیل های که دارای بالشتک‌های مناسب هستند عموما ۱۵ تا ۴۰ درصد ضربه را کنترل می نمایند. همچنین این فرآیند می‌تواند به شما کمک می نماید که ریسک آسیب را کاهش دهند و استقامت را افزایش دهند. در بعضی از تردمیل های پیشرفته این قابلیت تنظیم می‌شود بنابراین فرد استفاده کننده بر مبنای نوع استفاده می تواند آن را تنظیم نماید.

 • شیب دویدن

نتیجه بهتری از دویدن میخواهد؟ با افزایش شیب کالری بیشتری مصرف نمایید.همچنین افزایش شیب کمک می نماید که فشار کمتری بر مفاصل وارد شود. اغلب تردمیل ها می توانند شیب های بین ۵ تا ۲۰ درصد را بگیرند. بعضی از تردمیل های خاص هستند که می‌توانند شیوه های معکوس هم داشته باشند. امروزه در اغلب تردمیل شیب ها به صورت موتوری تغییر می کنند. بعضی از مدل‌های ارزان به صورت دستی تغییر می کند.

 • برنامه های تمرینی

اغلب به صورت امروزی به همراه برنامه های از پیش تعیین شده برای تمرین به فروش می رسد. این برنامه ها کمک می کند که شما تمرینات متناسب با اهداف متفاوت مانند کاهش وزن یا افزایش استقامت را داشته باشید. این برنامه‌ها به صورت اتوماتیک سرعت و شیب تردمیل را کنترل می نمایند.امروزه در کشورهای پیشرفته بسیاری از سایت های آنلاین برای اهداف تمرینی کمک نمایند.

 • گارانتی ها

یکی از خصوصیات مهم هم داشتن گارانتی معتبر برای قطعات مختلف آن است، در ادامه در مورد بعضی از این گارانتی صحبت خواهیم کرد.

چهار چوب یا شاسی

بسیاری از تردمیل ارزان دارای گارانتی مادام العمر برای شاسی تردمیل هستند.

موتور تریدمیل

در کشورهای پیشرفته اغلب موتور تردمیل ها دارای گارانتی مادام العمر هستند اما در بعضی کشورها این زمان کوتاه تر بوده و به حدود یک تا دو سال محدود می شود این خصوصیت عامل بسیار مهمی برای تردمیل می باشد. بعضی از شرکت ها قطعات الکترونیک را برای یک سال بعضی طولانی‌تر و بعضی نیز به طور کل گارانتی نمی‌کنند.

 • ظرفیت تحمل وزن

اغلب تردمیل های موجود در بازار ظرفیت تحمل وزن بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم را دارد و پیشنهاد می کنیم تردمیل را انتخاب نمایید که حداقل ۲۵ کیلو بیشتر از وزن شما را به صورت اسمی تحمل نماید. این حالت کمک می کند که سلامت موتور تردمیل شما تضمین شده و عمر تردمیل شما را تضمین می نماید.

 • امنیت

داشتن دکمه نگهداری خودکار یکی از موارد مهم جهت امنیت استفاده از تردمیل است به خصوص اگر افرادی که استفاده می‌کنند افراد مبتدی یا مسن باشند. قاعدتاً با یک کلید کنترل می‌شود.با زدن این دکمه دستگاه سریعاً از کار افتاده و از حرکت باز می ایستد. بعضی از آنها دارای گیره هستند که به بدن شخص استفاده کننده متصل شده و با کشیده شده‌اند از کار باز می ایستند. این قابلیت کمک می‌کند که اگر شخص تعادل خود یا هوشیاری خود را از دست دهد دستگاه به صورت خودکار از حرکت باز ایستد.

 • جمع بندی

داشتن اطلاعات پایه برای خرید تردمیل به شما کمک می‌کند که هزینه معقول برای خرید تردمیل انجام دهید. نوع موتور، نوع شیب، متعلقات قابل استفاده در تردمیل، گارانتی و موارد امنیتی از جمله موضوعاتی است که برای خرید تردمیل به شما کمک می نماید.

گروه ورزشی رگنا می توانند جهت خرید تردمیل به شما مشاوره داده و شما را در انتخاب نوع تردمیل کمک نمایند.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم