انواع مختلف فوم رولر

انواع مختلف فوم رولر
امتیاز دهید

 

بعد از گذشت سالها از تولید فوم رولرها ما معتبرترین و بهترین فوم رولر ها را با بهترین کیفیت ها پیدا کرده ایم. نمونه های زیادی از فوم رولر آزمایش شد تا بهترین و راحت ترین رولر مشخص شود. فوم رولر های در 10 سال اخیر بین مردم مشهور شده است و از ابزاری که فقط توسط افراد حرفه ای استفاده می شد به وسیله ای تبدیل شد که در هر خانه و باشگاهی پیدا می شود.

 

 

 

 

 

 

انتخاب های شما اخیرا افزایش یافته زیرا فوم رولرها از یک شکل ساده و سفید رنگ در سال 1970 شروع به مشهور شدن کرد اما در حال حاضر فوم رولر ها در رنگ ها، سایز ها و اشکال مختلف موجود است. با وجود اینکه تنوع فوم رولر ها افزایش یافته کاربرد آن هنوز همان کاربرد اولیه است، بازکننده اعصاب یا به زبان ساده تر وسیله ماساژ.

یک فوم رولر چه کاری انجام می دهد؟

همانطور که همه می دانیم پیشگیری بهتر از درمان است، پس استفاده از فوم رولر به صورت منظم چه آسیب دیده اید و چه اینکه آسیبی وجود نداشته باشد کمک می کند تا عضلات عملکرد عادی خود را داشته باشند. به این معنی که عضلات حالت کشسانی دارند، سالم هستند و آماده اجرای فعالیت هستند. روند استفاده از فوم رولر به صورتی است که با اعمال فشار بر نقاط خاصی از بدن منجر به بهبودی و ریکاوری عضلات می شود. پس اگر دچار گرفتگی عضله همسترینگ یا درد در عضله دوقلو، بازو ها یا هر قسمتی از بدن که در اثر فعالیت بیش از حد دچار مشکل است هستید کمی استفاده از فوم رولر میتواند معجزه کند. فوم رولرها حتی برای نقاط ماشه ای (نقاطی که در عضله باعث ایجاد درد می شوند) بسیار عالی است. استفاده از فوم رولر می تواند این نقاط را شکسته و گردش خون در عضله را بهبود ببخشد و عضله عملکرد عادی خود را داشته باشد.

فوم رولر چگونه کار می کند؟

تمرین با فوم رولر بسیار ساده است. بدن را روی فوم رولر قرار داده و آهسته به بالا و پایین غلت بخورید. انتخاب حرکت مناسب با فوم رولر به شما کمک می کند که بهترین نتیجه را بگیرید، حالت گیری صحیح بدن و کشش در نقاط خاصی از بدن به شما کمک میکند که عملکرد خود در فعالیت روزانه را بهبود ببخشید. باید بدانید که نحوه استفاده از فوم رولر مهم است زیرا اجرای صحیح حرکات با فوم رولر نه فقط منجر به بهبود عضلات شده بلکه از آسیب جلوگیری میکند.اگر در اجرای صحیح حرکات شک کردید بهتر است با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

استفاده مداوم از فوم رولر مزایای بسیاری دارد. استفاده 10 دقیقه ای چند بار در هفته میتواند به عوامل زیر کمک کند:

 1. افزایش انعطاف پذیری
 2. درگیر کردن کل بدن
 3. پیشگیری از آسیب
 4. کاهش درد و کشیدگی عضلات
 5. بهبود عملکرد

 

تاثیر فوم رولر بر گرفتگی عضلا

در چه مواردی از فوم رولر استفاده می شود؟

فوم رولر یک وسیله ضروری برای هر ورزشکار یا افرادی که برای تناسب اندام یا اوقات فراغت ورزش می کنند می باشد. هیچکس دوست ندارد که آسیب ببیند و می خواهد که 100 درصد عملکرد خود را در اجرا داشته باشد. متاسفانه بدن در صورت اعمال فشار زیاد اذیت می شود. مراقبت از عضلات می تواند از ایجاد آسیب جلوگیری کند و عملکرد را بهبود ببخشد، استفاده از فوم رولر می تواند عضلات را در بهترین حالت ممکن نگه دارد. با فوم رولر تمام بدن را میتوان درگیر کرد. پس در هر قسمتی که می خواهید آن را بهبود ببخشید یا آسیب های آن را مدیریت کنید، فوم رولر می تواند کمک کند.

مناسب برای

 •  آسیب های پشت
 • گردن
 • دوقلو
 • زانو
 • خم کننده های لگن
 • عضله سرینی
 • درد شانه
 • ماساژ بازو ها و دیگر نقاط بدن

البته باید دقت کرد که در صورت وجود شکستگی یا پارگی های عضله نباید به صورت سرخود از فوم رولر استفاده کرد و حتما باید با دکتر و تراپیست خود در ارتباط بوده و زیر نظر آن ها از فوم رولر استفاده کنید، همینطور از استفاده از فوم رولر در مفاصلی مثل زانو، آرنج و مچ ها پرهیز شود زیرا ممکن است باعث ایجاد آسیب شود.

 

انواع مختلف فوم رولر

آیا فوم رولرها به بهبود عملکرد ورزشی کمک می کند؟

استفاده از فوم رولر به عنوان یک وسیله برای اجرای کشش ها قبل از فعالیت ورزشی کمک میکند تا گرم کنید و عضلات را برای حرکات سنگین و خشن آماده کنید. حتی می توانید از فوم رولر بعد از فعالیت تمرینی برای سرد کردن و بازسازی عضلات استفاده کنید. قسمت مهمی از تمرین که معمولا اکثرا فراموش می کنیم.

فوم رولر حتی برای تمرینات تعادلی نیز بسیار مناسب است. فوم رولر ها به صورتی طراحی شده اند که با اجرای تمرینات تعادلی شکل خود را از دست نمی دهند. شما میتوانید قدرت مچ ها، زانو ها و عضلات مرکزی را با فوم رولر تقویت کنید.

چرا فوم رولرها اشکال و سایز های متفاوتی دارند؟

فوم رولر ها به صورت سنتی یک جسم استوانه ای شکل است که طول آن معمولا 90 سانتی متر است. پس از گذشت سال ها و پیشرفت تکنولوژی فوم رولرها با اشکال مختلف و پیچیده طراحی شدند و این قابلیت را به استفاده کنندگان می دهد تا بتوانند عضلات مختلفی را مورد هدف قرار دهند. فوم رولرها از جنس های مختلفی ساخته شده اند که هر جنسی ویژگی های خود را داشته و جنس هر فوم رولر آن را نسبت به فوم رولر دیگر متمایز می کند.

فوم رولر های پلی ایتیلن که هم تراکم کمی داشته و نرم است که هنگام استفاده کمتر اذیت می کند. جنس دوم اتیلن وینیل استات است تراکم مناسبی داشته و جنس نرمی دارد. که جنس انواع پرطرفدار فوم رولر از این جنس است. جنس سوم پلی پروپیلن است که تراکم کمی دارد اما در مقابل از جنس سفتی است. فوم رولر هایی که از دو جنس اتیلن وینیل استات و پلی پروپیلن هستند برای استفاده در باشگاه ها و کلینیک های بازتوانی و فیزیوتراپی بسیار مناسب است. زیرا بخاطر استفاده زیاد توسط افراد مختلف دیرتر خراب شده و مدت زمان بیشتری قابل استفاده است.

پهنای فوم رولرها یکی از تفاوت های عمده فوم رولرها با یکدیگر است که به افراد کمک میکند تا بر اساس نیاز خود فوم رولر مورد نظر خود را انتخاب کرده و سودمند ترین تمرینات را انجام دهند. فوم رولرهای باریک برای درگیر کردن عضلات کوچک تر طراحی شده اند که بسیار کاربردی است.

فوم رولرها در اندازه های مختلفی مثل 30 سانت 45 سانت و 90 سانت موجود هستند که سایز های 30 و 45 بیشتر برای پاها، بازوها، شانه ها و قسمت هایی از پشت طراحی شده اند و فوم رولرهای 90 سانتی متر برای استفاده برای کل بدن طراحی شده اند. یکی دیگر از ویژگی های فوم رولر، سطوح مختلف آن است که به شکل های صاف، دنده دار و اشکال دیگر است، که هرکدام به صورتی طراحی شده اند که تجربه جدیدی را حین استفاده به افراد بدهد.مدل دنده دار حس حرکت انگشتان روی بدن را میدهد یا مدل صاف حس ماساژ با کف دست را به استفاده کننده می دهد. برای انتخاب فوم رولر مناسب نکاتی وجود دارند که باید مد نظر قرار گیرند و بستگی به نقاطی دارد که میخواهید برای آن ها از فوم رولر استفاده کنید و اینکه به چه میزان از فوم رولر استفاده می کنید. برای افرادی که چند بار در هفته تمرین میکنند برای دریافت نتایج بهتر فوم رولری مناسب است که ماساژی عمیق بدهد. همینطور فوم رولرها در عرض های متفاوتی مثل 6.5 سانت تا 61 سانت موجود است که دست شما را برای بهترین انتخاب براساس نیاز خود باز می گذارد.

در ادامه میخواهیم فوم رولر های موجود در فروشگاه رگنا را به شما معرفی کرده و ویژگی هر فوم رولر را بررسی کنیم.

فوم رولر آجدار 2020

این نوع فوم رولر طراحی جدیدی از فوم رولر است. خارهای روی این فوم رولر به گونه ای طراحی شده است که این قابلیت را به شما می دهد که هنگام استفاده تمام قسمت های عضله ای که تحت فشار است درگیر می شود. این نوع فوم رولر از نوعی فوم پلی اتیلن ساخته شده که تراکم کمتری داشته و جنس آن نرم تر از انواع دیگر است و طول این فوم رولر 45 سانتی متر است.

فوم رولر تریگرپوینت

فوم رولر خاردار

جنس این فوم رولر پلیمر ترکیبی از اتیلن و وینیل استات (EVA) می باشد که تراکم متوسطی داشته و جنس آن رو به سفتی می رود. اما نوع طراحی این نوع فوم رولر به صورتی است که قسمتی وسطی فوم رولر به گونه ای طراحی شده که هنگام استفاده به ستون فقرات فشار وارد نشده و در مقابل، اثرات بسیار زیادی بر عضلات کمر و شانه دارد. این فوم رولر مانند فوم رولر دیگر 45 سانتی متر طول دارد.

فوم رولر ستون فقرات

فوم رولر تمام فوم

این فوم رولر از جنس پلی پروپیلن می باشد که تراکم کمی داشته اما نسبتا سفت است. حتی استوانه داخلی آن از فوم پر شده که می تواند وزن های بیشتر را تحمل کند و برجستگی های آن با ارتفاع کمی است که بخاطر سفت بودن جنس آن درد کمتری در عضلات ایجاد کند. این فوم رولر با طول 45 سانتی متری خود کل کمر را هنگام استفاده پوشش می دهد.

 

فوم رولر تمام فوم

فوم رولر ساده 45 سانتی متر

این نوع فوم رولر هم از جنس اتیلن وینیل استات است که فوم آن تراکم متوسطی داشته و به صورتی طراحی شده که دارای سه قسمت مختلف است که هر قسمت حس متفاوتی را به شما القا میکند و به شکلی که همزمان با شست ، با انگشتان و با کف دست شما را ماساژ می دهند. که از ویژگی های خاص این فوم رولر است.

فوم رولر 45 سانتی متری

فوم رولر ساده 33 سانتی متر

این فوم رولر شکل مشابهی از فوم رولر ساده 45 سانتی است با این تفاوت که طول آن 33 سانتی متر است. جنس و نوع طراحی آن دقیقا مشابه است فقط بخاطر سایز کوچکتری که دارد حمل آن راحت تر است و این امکان را می دهد که عضلات ریز تر و نقاطی از بدن که دسترسی به آن ها سخت تر است را هم ماساژ دهید.

 

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم