ایربایک یا دوچرخه اسپینینگ ؟

مقایسه ایربایک و اسپینینگ
امتیاز دهید

 

یک سوال مهم که بیشتر افراد میخواهند پاسخ آن را بدانند این است که بهترین چیز برای انجام ورزش هوازی کدام است….

ایربایک یا دوچرخه اسپینینگ کدام بهتر است و چرا؟

در این مقاله کاری که میخواهیم در فروشگاه ورزشی رگنا انجام دهیم این است که آخرین اطلاعات را در مورد هر دو این دوچرخه ها در اختیار شما قرار دهیم تا بدانید کدام یک برای شما و نیاز ورزشی شما بهترین گزینه است.

 

ایربایک در برابر دوچرخه اسپینینگ

ایربایک ارزان
GXA-9020
دوچرخه ارزان
spinning bike GX-9027

 

مشخصات اصلی

نوع GXA-9020

-چرخ های اسکوتری یا Air wheel های بزرگ

-دستگیره های فشاری و کششی

-زین یا صندلی بزرگ با رویه نرم

-ایستایی و مقاومت براساس توان و نیروی شما میباشد

-بالاترین حد تمرین کل بدن

 

 

دوچرخه اسپینینگ spinning bike GX-9027

-دارای چرخ لنگری یا fly wheel سنگین

-چندین پوزیشن دستی

-افزایش ایستایی و مقاومت با دستگیره/دسته

-مقاومت اصطکاکی یا مغناطیسی

–بالاترین حد تمرین پایین تنه

 

چرخ دوچرخه

این مورد،اولین تفاوتی است که شما در ایربایک و دوچرخه اسپینینگ به وضوح مشاهده میکنید. ایربایک دارای یک قاب چرخ ساخته شده از پره های پنکه ای است که هوا را به طور موثری به تعداد دفعات نامحدود سطوح مقاومتی، جا به جا میکند. دوچرخه اسپینینگ دارای چرخ کوچکتر یا چرخی است که به آن چرخ لنگری گفته میشود. این چرخ سنگین است و وزن آن حداقل از ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم میباشد. هرچه  وزن  چرخ لنگری بیشتر باشد ، مقاومت اعمال شده بیشتر است.

 

قاب یا چهار چوب

هر دو نوع این دوچرخه ها می توانند به خوبی ساخته شده باشند- البته اگر شما مارک خوبی را انتخاب کنید. آنها طوری طراحی شده‌اند که وزن یک فرد را در هنگام کشیدن،فشار دادن و تاب خوردن به چپ و راست تحمل کنند.یک دوچرخه خوب نباید هیچ نوع لرزش واقعی داشته باشد. بیشتر این دوچرخه ها از فولاد جوش داده شده ساخته شده‌اند که باعث دوام و محکم بودن واقعی آنها میشود.

 

ایربایک

 ایربایک طوری ساخته شده است که زمانی که شما در حال رکاب زدن هستید،بیشتر به حالت عمودی باشید. در این جا صندلی ،پایین تر از دستگیره ها قرار دارد که به شما اجازه می دهد توان و انرژی خود را از طریق دستگیره ها نیز وارد کنید.

 

دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه های اسپینینگ دقیقاً مثل دوچرخه های جاده‌ای طراحی شده اند به طوری که مرکز  جاذبه شما بیشتر متمایل به جلو و به سمت دستگیره ها میباشد.

زین تقریبا تا دستگیره ها بالا می آید که باسن شما را بالا و پشت شما را به حالت صاف حفظ کند.

 

دستگیره ها

 

دسته اسپینینگدسته ایربایک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که می‌بینید، جدا از بزرگی چرخ- دستگیره ها چیزهایی هستند که در این دو نوع دوچرخه ورزشی متفاوت می باشند.

 

ایربایک

دستگیره های ایربایک در ارتفاع بسیار مناسبی قرار دارند تا بازوها و شانه های شما در زمان تمرین کردن، واقعاً درگیر شوند. عموما توسط دو بخش، به دستگیره ها نیرو وارد می شود:

 • حرکت کششی و فشاری بازوهای شما
 • رکاب زدن با پاهایتان که پره های پنکه ای را می‌چرخاند.

 این کار مانند یک واحد تمرین هوازی سنگین است که پاها، بازوها و ستون فقرات شما را درگیر میکند.

 

 دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه اسپینینگ چندین نوع دستگیره قابل تنظیم دارد که می توانید بگیرید.این منجر به رکاب زدن راحت یا پمپاژ سنگین قلب میشود.

 این دوچرخه ها به گونه ای ساخته شده اند که  شما می توانید از روی صندلی بلند شوید و با قرار دادن مرکز جاذبه تان بر روی پدال ها به دستگیره ها تکیه دهید.

 این به شما اجازه می دهد که در برابر مقاومت، بیشتر و سخت تر رکاب بزنید.

 آیا تا به حال دوچرخه سواران را در مسابقات تور فرانسه دیده اید؟ آنها تمام مدت، موقعیت دستگیره های خود را  تغییر می دهند تا کمک کنند که کل بدنشان  از طریق خم شدن های شدید درگیر شود

 

پدال ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خود پدال ها، واقعاً خیلی متفاوت نیستند. هر دو یک کار را انجام می‌دهند و هر دو نیاز دارند که پاها کار کنند. تنها تفاوت آنها این است که در دوچرخه های اسپینینگ، پدال ها بندهایی دارند که می‌توانید پاهای خود را در هنگام رکاب زدن محکم کنید.

 بعضی از ایربایک ها بند هایی مانند آنچه در بالا گفته شد دارند اما بیشترشان این بندها را ندارند. این عموما به این دلیل است که ایربایک ها به عنوان دستگاه های تمرین HIIT سنگینی شناخته میشوند که شما  می‌توانید آنها را برای چندین دقیقه در هر زمانی استفاده کنید و به راحتی از روی آن بلند شوید و دوباره روی آن بنشینید. داشتن این گونه بندها می‌تواند بلند شدن و نشستن روی این دوچرخه ها را محدود کند.

 

صندلی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صندلی ها یا زین ها در هر دو نوع از این دوچرخه ها بسیار به هم شبیه هستند.

 

ایربایک

 معمولا ایربایک ها سطح نشیمن بزرگتری دارند که باسن شما راحت تر می تواند بر روی آن قرار گیرد. دلیل این موضوع به خاطر این واقعیت است که ایربایک معمولاً برای صرف انرژی کم برای مثال یک تمرین HIIT که حداکثر حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد به کار میرود.

 

– دوچرخه اسپینینگ

زین دوچرخه های اسپینینگ باریک تر هستند به این دلیل که میخواهند یک دوچرخه جاده ای واقعی را شبیه سازی کنند. این نوع زین ها باریک تر هستند چون دوچرخه سواری در جاده یا  استفاده از دوچرخه اسپینینگ می‌تواند در حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد. این به ارتقاء کشش کامل پا کمک می کند بنابراین ماهیچه های سرینی و همسترینگ شما در هنگام دوچرخه سواری، فعالیت کامل خواهد داشت. همچنین این موضوع به متوقف کردن خارش و عرق کردن داخل پا کمک میکند.

 

-مقاومت

 دوچرخه های معمولی و ایربایک ها دو شکل مختلف مقاومت را دارا می باشند. هر دو در فعال کردن ماهیچه های شما و پمپاژ خون به شدت خوب عمل می کنند.

 

 ایربایک

همانطور که نام آن در اینجا نشان میدهد….هوا!

 هوا، مقاومت شما خواهد بود، خوب در واقع قسمت اصلی مقاومت، هوا است. چیزی که اتفاق می‌افتد این است که زمانی که شما پدال ها را فشار می دهید و همزمان دستگیره ها را فشار می دهید و میکشید، به ایجاد یک اثر چرخشی کمک می کند. این چرخش،به چرخ هوایی در جلو نیرو میدهد. همانطور که گفتیم، این چرخ هوایی چندین پره دارد که در جهت های دقیقی زاویه بندی شده‌اند تا کششی در مقابل آن ها ایجاد کنند. هرچه شما سریعتر یا سخت تر پا بزنید، همین اثر کشش است که چرخیدن چرخ را سخت تر و به ایجاد مقاومت بیشتر کمک می کند.

 

 دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه اسپینینگ در واقع دو نوع مقاومت دارد. مقاومت اصطکاکی و مقاومت مغناطیسی

 یا برخی از دوچرخه های اسپینینگ بهتر، می توانند ترکیبی از هر دو را داشته باشند. بنابراین بر روی یک دوچرخه اسپینینگ، مقاومت از اینرسی ناشی می شود.زمانی که شما رکاب میزنید، در حال حرکت و چرخاندن چرخ لنگری در جلو هستید. با این وجود، با چرخش ساده دستگیره، پدهای نمدی( در دوچرخه های اسپینینگ مبتنی بر اصطکاک) یا آهنرباها( در دوچرخه های مبلی مبتنی بر مغناطیس) در مقابل چرخ لنگری به هم نزدیک تر می شوند و سعی می کنند که با سرعت چرخ  مقابله کنند. این سطح از مقاومت در برابر چرخ لنگری، باعث می‌شود که شما مجبور شوید که چرخ لنگری را بیشتر و سخت تر فشار دهید تا همان سطح از RPM (تکرار در دقیقه) را حفظ کنید.

 

سطح نویز و صدا

 می‌توانم بگویم که این بیشتر زمانی به کار می‌رود که شما به دنبال دوچرخه در خانه خود باشید. ما که نمی خواهیم خانواده خود را ساعت ۶ صبح بیدار کنیم، می‌خواهیم؟

 

ایربایک

 در ایربایک، تنها صدای واقعی که شما خواهید شنید،صدای دمیدن فوت مانند هوا در هنگام هل دادن یا فشار آوردن به پدال در هر چرخش می باشد. میتواند وزش صدادار باد یا هوا باشد اما من فکر نمی‌کنم آنقدر بلند باشد که به عنوان یک مشکل جدی در نظر گرفته شود.

 

دوچرخه اسپینینگ

 همانطور که گفتم، دوچرخه های اسپینینگ، یا مقاومت مغناطیسی و یا مقاومت مبتنی بر اصطکاک دارند. مقاومت مغناطیسی اساسا بدون نویز و صدا میباشد چون هیچ اتصال واقعی ای بین چرخ لنگری و آهنرباها وجود ندارد بنابراین هیچ نویز یا صدایی نمی تواند ایجاد شود.در مقاومت اصطکاکی، پدهای نمدی هستند که به چرخه لنگری کشیده می‌شوند و این مقاومت می‌تواند یک صدای “سوت مانند” آرامی ایجاد کند.اما دوباره می گویم، هیچ مشکل جدی ای ایجاد نمی کند.

 

 حرکت دوچرخه سواری

 این دوچرخه ها طوری طراحی شده اند که اجازه می‌دهند بدن شما بهترین عملکرد خود را در وضعیت درست نشان دهد  و در عین حال از آسیب دیدن جلوگیری کنند‌.

 

ایربایک

 ایربایک طراحی عمودی دارد که صندلی آن پایین تر از مکان دستگیره ها می باشد. این موضوع کمک می‌کند که هر دو پا و هر دو بازو با حرکت هل دادن و کشیدن مداوم درگیر شوند در حالیکه پشت، در کل این زمان صاف است. این موضوع باعث می شود که شانه ها و بازوهای شما به جای اینکه خیلی بالا باشند و یا به سمت جلو قوز کنید،در جای مناسب قرار گیرند.

 

 دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه اسپینینگ بیشتر یک طراحی “مسابقه ای رو به جلو” دارد. این موضوع سعی می کند تا بدن را به سمت حرکت رو به جلو در جایی که فشار شما از پا ها برداشته شده و شما واقعاً ماهیچه‌های پا را فعال می کنید و حداکثر توان خود را به کار می گیرید،ارتقا دهد‌.

 بالاتنه به سمت جلو متمایل میشود تا به دستگیره ها تکیه کند بنابراین مرکز جاذبه شما دقیقاً جلوی جایی است که پاهای شما قراردارند.این به داشتن یک تمرین ایمن و بدون آسیب کمک میکند.

 

 کدام یک برای HIIT بهتر است؟

 سوال اصلی!کدام یک برای HIIT بهتر است؟ دوچرخه اسپینینگ یا ایربایک

 اول از همه اینکه، هر دوی این دوچرخه ها واقعاً یک تمرین با تپش قلب و عرق ریختن زیاد ایجاد می کند به طوری که وقتی از دوچرخه پیاده می شوید، می‌دانید که به سختی ورزش کرده اید. همانطور که گفتم، آنها طراحی شده‌اند تا طوری با بدن کار کنند که شما هر بار ۱۱۰ درصد توان خود را به کار گیرید.حالا، می شود گفت که آن دوچرخه ای که من به شخصه فکر می کنم برای HIIT مناسب تر است، ایربایک می باشد. تصور شده است که ایربایک معمولاً برای چندین دقیقه در هر بار مورد استفاده قرار می گیرد(دقیقا چیزی که HIIT است). چون بازوها،پاها و ستون فقرات، شانه ها و پشت را درگیر میکند، به این معنی است که بدن شما تحت یک وضعیت فشار مداوم، یک حجم زیادی از انرژی را در زمان های بسیار کوتاه مصرف میکند. افراد معمولاً ایربایک ها را بیشتر از ۳۰ دقیقه استفاده نمی کنند و حتی همین اندازه هم کافی است. شما ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه رکاب می‌زنید و برای یک دقیقه پیاده می شوید. این یک فرایند تکرار شونده است تا زمانی که تمرین خود را تمام کنید.من نمی خواهم که شما فکر کنید که دوچرخه های اسپینینگ برای HIIT مناسب نیستند،اصلا اینطور نیست! درواقع دوچرخه های اسپینینگ برای HIIT، زمانی که شما با یک سرعت ثابت رکاب بزنید و سپس شدت شیب  را افزایش دهید و دوباره آن را کم کنید، بسیار عالی هستند. اما اگر شما واقعاً به دنبال یک تمرین با شدت بالا هستید که بتوانید آن را در یک زمان کوتاه انجام دهید،ایربایک برای شما مناسب تر است.

 

 چه چیزی قدرت کلی را ایجاد میکند؟

 شما فکر میکنید این دوچرخه ها فقط دستگاه های تمرین هوازی هستند؟

 معلوم است که نه

 بله، آنها واقعاً واقعا  برای سیستم قلبی عروقی شما مفید هستند و قلب را سالم و سلامت نگه می دارد اما زمانی که صحبت از قدرت،خوش فرم کردن و کشش مجموعه ای از عضلات میشود، این دوچرخه ها واقعاً عالی هستند‌.

 

ایربایک

ایربایک ها، دستگاه های تمرین کل بدن هستند که شما اساسا همه گروه های ماهیچه ای اصلی در بدن را درگیر می کنید. برای حرکت دادن پدال ها و دستگیره ها، شما باید انرژی بدن خود را برای هل دادن و کشیدن در هر تکرار به کار بگیرید. حالا هرچه با شدت بیشتری حرکت کنید، کشش و مقاومت بیشتر ایجاد می‌کنید که به این معنی است که بدن شما برای ایجاد هر چرخش باید سخت تر کار کند. با استفاده مداوم از ایربایک، شما  متوجه خوش فرم شدن

 • عضلات دو سر
 • عضلات سه سر
 • ماهیچه های پشتی
 • عضلات سینه
 • شکمی
 • ماهیچه های اریبی
 • همسترینگ
 • چهارسر
 • ماهیچه های ساق پا

میشوید، همه اینها در حالی است که شما به طور همزمان در حال سوزاندن یک حجم زیاد کالری می باشید.

 

 دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه مبلی برای کار کردن بر روی پایین تنه و درگیر کردن ستون فقرات عالی است.

 در  دوچرخه اسپینینگ نسبت به ایربایک، پاهای شما بیشتر درگیر می‌شوند چون این تنها شکل انرژی جنبشی است که به حرکت چرخ لنگری در جلو کمک می کند.  بنابراین در سطوح بالای مقاومت، گروههای ماهیچه پای شما باید به این وضعیت فشار مداوم برسند که در این وضعیت هربار هل دادن و کشیدن پدال ها باعث می شود که انرژی بیشتری مصرف کنند و کمک می کند تا فیبرهای کششی ماهیچه‌های آرام و سریع شما با شدت بیشتری فشار وارد کنند. این چیزی است که به قوی شدن و خوش فرم شدن پاها کمک میکند.

 ستون فقرات شما به طور خاص به دلیل بلند شدن و نشستن بر روی صندلی و چرخش چپ و راستی در گیر میشود. همه اینها برای این است که شما تعادل خود را حفظ کنید و به صورت صاف و عمودی بر روی دوچرخه قرار بگیرید.

 

 دقیقا کدام دوچرخه برای چه کسی مناسب است؟

 اگر شما شخصی هستید که به دنبال یک تمرین با عرق کردن زیاد و خوب هستید، هردوی این دوچرخه ها بر شما عالی هستند  البته من این دوچرخه ها را به افرادی که تحرک کم یا مشکلات زانو و کمر دارند، توصیه نمیکنم.  دوچرخه های مناسب در این حالت دوچرخه های ایستاده یا دوچرخه خوابیده میباشد.

 

ایربایک

ایربایک برای افرادی مناسب است که می خواهند یک تمرین سریع اما موثر داشته باشند که کالری‌های بیشتری نسبت به حالت نرمال بسوزاند. شما احتمالاً متوجه شده اید که ایربایک  ها اغلب در بازی های کراس فیت به کار می رود. ساده است، زیرا حد نهایت تمرین هوازی در یک زمان کوتاه را ممکن می کند.

ایربایکی که من توصیه می کنم GXA-9020 می باشد.

 که حد نهایت تمرین  را برای کل بدن ممکن می کند که شما می توانید از بین تمرینات از قبل برنامه ریزی شده یا خاص انتخاب کنید. برنامه بازه ای شگفت انگیز است.

 

دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه اسپینینگ عموما برای افرادی که ترجیح میدهند دوچرخه سواری واقعی را تجربه کنند، مناسب تر است. برای افرادی که احتمالاً از دوچرخه سواری در فضای بیرون لذت میبرند و همان دوچرخه را برای رکاب زدن در فضای داخلی دوست دارند،مناسب است.

من spinning bike GX-9027 را توصیه می کنم. یک دوچرخه اسپینینگ فوق العاده که تمرین خارق العاده  ای را  ارائه می دهد.

 

نتیجه گیری

 حالا دیگر می دانید. جزئیات کامل در مورد ایربایک در مقابل دوچرخه مبلی را !

 دوچرخه های فوق العاده ای که در تمرینات هوازی بهترین هستند. البته که در ظاهر و عملکرد تفاوت هایی دارند اما در هدف کلی  بسیار شبیه هستند.

 امیدوارم فروشگاه ورزشی رگنا به شما کمک کرده باشد و اگر سوالی داشتید لطفاً در قسمت نظرات ما را مطلع سازید.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم